Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Transitler
Sitemizi Facebook ta;
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 17-10-2017   #1 (permalink)
Site Sahibi
 
demet hoşmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: astrolog
Üye Burcu: Koç
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 7.128

Yaptığı teşekkür: 3.480
3.509Yazısına 13.523 Teşekkür verildi
Standart Transit Jüpiter akrep burcunda 10 Ekim 9 Kasım 2018

Transit Jüpiter akrep burcunda 10 Ekim 9 Kasım 2018

Koç burcu

Çevrenize karşı daha fazla ilgi göstermeniz Jüpiter gezegeninde desteği sayesinde kazançlı çıkaracak. Hem iş hem de sosyal hayatınızda güçlü bağlantılar kurabileceksiniz. Satürn gezegeninin oğlak burcundan yapacağı kare açıyı hiçe sayarak muhteşem olaylardan ve güçlü sağlıktan söz edemeyiz ama Jüpiter gezegeni güçlü durmanız ve iyileşmeniz için sizden desteğini esirgemeyecek. Dişleriniz, kemikleriniz ve romatizma sorunları can sıkıcı olabilir ama aralık ayı gelmeden ön tedaviye başlayabilirseniz hastalıklarınıza müdahale edebilirsiniz. Romantizm ve cinsel istekleriniz artacak fakat bu konularda daha sağlamcı davranarak var olan ilişkinizi sonuca erdirmek isteyeceksiniz. Jüpiter geçişi partnerinizin gelirini arttırabilir ve size de eşinizin, (sevgilinizin) imkanlarından faydalanma fırsatları çıkarabilir. Ayrıca uzun yıllardır oyalandığınız ve bir türlü ilerleme elde edemediğiniz miras konuları hızla gündeme gelebilir ve düşünülenin üstünde bir gelir sahibi olabilirsiniz. Yaşadığınız çevreyi ve insanları duyarlılığınızla daha iyi anlamanız sayesinde dünyevi başarılara yüksek konsantrasyon sağlayarak ulaşabileceksiniz. Duygusal açıdan duyarlı, güvenilir ve memnun edici davranışlar içinde olacaksınız. Aşırı kıskançlığınızda bastırılacak ve artık ilişkinizde güveni öne çıkaracaksınız. Metafizik, ölüm, sonrası konular, astroloji gibi konularda araştırmalara girer, daha fazla derinleşmek istersiniz. Hisleriniz ve telepati gücünüz artar. Finansal yatırımlarda ve ticaretle alakalı işlerde ve risk içeren işlerde şanslı olursunuz. Maneviyata daha fazla yönelerek hayatınızda yeni kapılar açılmasına sebep olur.
Sizden gizlenen birçok sırrı da bu süreçte öğrenebilirsiniz. Öğrendiğiniz her yeni şey başlangıçta sizi üzse bile daha sonra güçlenmenize sebep olacaktır. Hayata dair her konunun arkasında yatan nedenleri bilmek adına geniş çaplı araştırmalar zamanıdır. Fiziksel sağlık sorunlarınızda ve diğer her konularda gereken gücü eşinizden alacak ve ilişkinizi güçlendireceksiniz. Karar veremediğiniz, ürktüğünüz herhangi bir konuda korkularınızdan sıyrılır olayları halletmeye ve lehinize çevirmeye çalışırsınız. İletişiminiz mükemmeldir, anlaşmazlık tehlikeleri sıfırlanmıştır. Yaratıcı işler, satıcılık, pazarlama, ticaret konularında büyük kolaylıklar verir. Satmayı istediğiniz ama müşteri bulamadığınız basit şeyleri bile bir anda satabilirsiniz. Kalbinizle aklınız aynı şekilde hareket ettiğinden hayata dair birçok konuda doğru kararlar verirsiniz.
Boğa burcu

Zıt burcunuzda başlayan Jüpiter transiti nedeni ile umutsuzluğa kapılmayın. Mars uzun bir süre oğlak burcundan Satürn ve Pluton gezegeni ile beraber desteğini sürdürecek. O nedenle okuduğunuz olumsuz yorumları bir kenara bırakın. Jüpiter transiti boyunca özellikle erkek boğalar kimseye borç vermeyin, riskli yatırımlardan kaçın ve yediklerinize dikkat edin çünkü kilo alımınızda artış görülebilir. Mali açıdan şanslı olacaksınız, yılların emeğini almanız gayet kolay hale gelecek sadece kazanç ve harcamalar konusunda dikkatli olun. Jüpiter gezegeni olumsuz açı yaptığı zaman kişiyi müsrif hale getirebilir. Para size kolaylıkla gelecek ama elinizde kalması ve yatırım yapmanız için nefsinizle uğraşmanız gerekecek. Yardım etmekten, birinin elinden tutmaktan vazgeçmeyin bu sayede yokluktan korunuyorsunuz. Hem dilinizi kullanarak hem de yazı yazma alanlarında etkili ve güzel sözler söyleme yeteneğinizi arttıracak ve bu durumun size birçok kapıyı kolaylıkla açacağını göreceksiniz. Bu süreçte popüler bir prestij elde etmeyi kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz. Sahnede olacak ve alkış alacak bundan da çok hoşlanacaksınız. Kibirli olmamaya gayret etmelisiniz. Sizi başkaları övecek ama bunun egonuzu aşırı beslemesine izin vermeyin. Karşı cins tarafından da evli veya bekar fark etmeksizin oldukça çekici bulunacaksınız. Ufkunuzu genişletecek ve yaşama bakış açınızı değiştirecek biri ile aşk yaşamanız muhtemeldir. Yoğun ilgi görme ve bunu tüm hücrelerinizle isteme zamanıdır. Bu durumunda özellikle de evli iseniz başınızı döndürmesine izin vermeyin. Kendinize yapılmasını istemediğiniz bir şeyi sizin de yapmamanız gerektiğini beyninize kazımanız faydalı olacaktır. Özünüzde ki dürüstlüğe olan inancınızı daha fazla ortaya çıkarmanız gerekecektir. Şefkat, ilgi ve huzura olan gereksiniminizi partnerinize karşı bol miktarda sunarsanız size de geri döneceğinden emin olabilirsiniz. Bu şekilde davranmayı başarabilirseniz aşk ilişkilerinizde yaşanabilecek karışıklıkları da engellemiş olacaksınız. Kendinize verdiğiniz değeri başkalarının da hak ettiğini düşünerek yola koyularsınız uyumu ve kalıcı mutluluğu yakalama şansınız artar. İkili ilişkiler, ortaklık veya evlilik gibi konularda o kişilerin de isteklerini önemsemek zorundasınız. Başkalarının problemlerine ve yaşam tarzlarına saygı duyduğunuz sürece karşınızdaki kişilerde size aynı şekilde yansıyacak aranızda güven duygusunu sağlamlaştırabileceksiniz.

İkizler burcu

Satürn gezegeninin olumsuz etkilerinden kurtulacaksınız ve Jüpiter gezegeni yaralarınızı sarmaya fayda sağlayacak. Yeni fikirler ve yeni düşünceler ile sürekli kendinizi ifade etmek isteyecek ve başarılı bir şekilde kendinizi anlatabileceksiniz. Yolculuk planları yapmak ve bu süreçte özellikle iş ile alakalı yolculuklara çıkmanız için fırsatlar kendiliğinden gelişir. Başarma hırsınız, heyecanınız ve şevkiniz yıllardır ortaya çıkmıyordu şimdi toparlanarak kendinizi doğru ifade edebilecek ve hızlı bir toparlanma sürecine gireceksiniz. Zihinsel kararlarınız, olaylar hakkında ki muhakeme gücünüz doğru şekilde çalışır. Plan yaptığınız her konu başarı ile yürür. Her olayın içindeki tüm detayları net bir şekilde görürsünüz. Uzun vadeli planlar yapmak için kanuni meseleler ve önemli sözleşmeler için hızlı kararlar alacaksınız. Sizi uzun vadede rahatsız eden konuları ele alarak mutlaka çözüme ulaştırırsınız. Kangren haline gelmiş bitmeyen konular bu süreçte çözüme kavuşur. İş hayatınızda önemli ve sizin lehinize olacak güzel değişimler söz konusudur. Sağlık olarak da ihmal ettiğiniz hastalıklarınızı Jüpiter ortaya çıkarır ve iyileşmeniz için tedavi yollarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Rejim ve spora başlayarak vücut direncinizi arttırılmaya çalışır ve daha dinç olursunuz. Bu süreçte eğlence ve keyif veren konulardan uzaklaşır ve kendinizi daha fazla iş ve para kazanmaya verirsiniz. İnsanı sevme, doğayı sevme, iş hayatını sevme aşktan ve eğlenceden daha öne geçer. Mesleki konularda ve işinizle ilgili yaratıcılığınızın en yüksek noktaya ulaştığı bir zaman dilimidir. Kariyerinizi sağlamlaştırmak ve geliştirmek için uğraşılar içine girersiniz. İş görüşmeleri ve isteklerinizi üst makamlara duyurmanız diğer zamanlara göre daha kolaydır. Patron veya işçi olmanız hiç fark etmez birlikte çalıştığınız herkesten fayda ve bereket görürsünüz. Uzun zamandır işsizlik problemi yaşayanlar bu süreçte kendilerini olumlu olarak ifade ettikleri için kolaylıkla iş bulabilirler. Oldukça enerjik, heyecanlı bir süreç sizi bekliyor. İnsanlar üzerinde oldukça etkili olabilir, büyük işler başarabilirsiniz atacağınız adımlar hanenize büyük işler ve atılımlar olarak yazılacağı için büyük başarılar sizi bekliyor olacak. Karşınıza geçen herkesten daha üstün durumda olabilir ve düşmanlarınızı mat edebilecek gücü gösterebilirsiniz. Bu süreçte amaçlar ve hedefler belirlenir ve o doğrultuda sağlam adımlar atılır.
Yengeç burcu

Neptün gezegeninde olumlu açıları sayesinde muhteşem bir süreç sizi bekliyor olacak. Merhamet hisleriniz artar. Yardım etmek için adeta fırsat kollarsınız. Kişiliğiniz her anlamda güçlenir, kararlarınızı iyi niyet içinde yeniden değerlendirmeye başlarsınız. Mal, mülk, para konularında şansınız artar. Düşünülmeyen fırsatlar da kendiliğinden doğar. Bastırılmış yetenekleriniz daha fazla ortaya çıkarak kazanç elde etmenize fayda sağlar. Sizi zorlayan sağlık sorunlarınıza uygun tedavi yollarını kolaylıkla bulabilirsiniz. Bu sürecin tek olumsuz yanı kilo almaya yatkın olmanız ve diş, kemik, mide ve romatizmal sorunlar olacaktır. Sağlığınızın hassas olması can sıkıcı olabilir ama aralık ayı gelmeden ön tedaviye başlayabilirseniz hastalıklarınıza müdahale edebilirsiniz. Öncelikle kendinizle alakalı sorunlarınızı ortadan kaldıracaksınız bu sayede düşmanlık hisleriniz de körelir. Geçmişte yaptığınız bazı hatalarınızdaki rolünüzü masaya yatırır ve ilk affetmeyi kendinize uygularsınız. Bebek sahibi olmak isteyenlere de Jüpiter bu anlamda büyük destek verecektir. Bu süreçte ebeveynlerinizin rahatlığı için de daha fazla uğraş vereceksiniz. İlişkileriniz daha yakın ve candan gelişecektir. Ayrıca bu süreç içinde taşınmaz mallar ve araba alımları da gündeme gelebilir. Baba soyunuzdan bir miras konusunun da gündeme gelmesi olasıdır. Fakat bir çırpıda halledilmez bazı sorun çıkaran yakınlarınız olabilir. Sizin görevinizde miras alacak ama birbiri ile dargın olan kişiler arasında aracılık yapmak olacaktır. Aileniz, geçmişiniz ve siz genişleyeceksiniz. Düğünler, doğumlar bu süreçte fazlalaşır ve soyağacınıza yeni kişiler eklenir. Ailenizle ilgili geçmiş zamanlar da yaşadığınız sorunları Jüpiter etkisi ile kolaylıkla çözebilirsiniz. Aile olabilmenin önemi ve kök salma isteğini derinden hissedeceğinizden evlilik fikrine de daha sıcak bakmaya başlarsınız. Hangi gücü elde ederseniz edin, bunun kibirli olmak ve başkalarını küçük görmek anlamında gerekli olmadığının bilincinde mütevazi olmaya çalışırsınız. Yaşam yolunda adeta kurtların arasındaki bir kuzu da olmayacak başkalarına karşı da hain planlar yapmayacaksınız. Herkesin dürüst olmadığını biliyorsunuz lakin artık bu duruma eskisi kadar şaşırmayacak ve her olumsuz durumdan bir ders çıkaracaksınız. Cinsellikle ve aşk dair konularda çok güçlü istekleriniz olacak ve aşk yaşamınızı tümüyle siz kontrol edeceksiniz.

Aslan burcu

Jüpiter akrep burcundan size kare açı yapacak. Bu açı nedeni ile hayatınız biraz zorlaşabilir. Özellikle yakınınız olan erkeklerle alakalı sorun ve sıkıntı zamanıdır. Aranızdaki ilişkiler sertleşir ve halledilmesi güç sorunlara yol açabilir. Her zamankinden daha sert davranışlar içinde olur yakınlarınızın kırılacağını düşünmeden hatalarını sert sözlerle söyler ve üstelik pişmanlık da duymazsınız. Etrafınızı mutlu etmeye çalışarak yıllarca kendi mutluluğunuzu unuttuğunuzu ve tüm fedakarlıklarınızın boşa gittiği düşüncesine kapılırsınız. Çevrenizdeki birçok kişi ve aile fertleri ile maddesel konular veya bir miras paylaşımı konusunda muhalif duruma düşebilir, tartışmalara meydan verirsiniz. Ne yaparsanız yapın bazı yakınlarınıza iyiliğin ve barışın yaramadığı düşüncesi ile uzun vadeli dargınlıkları tercih edersiniz. Artık yaş******* karışan kişilere aile fertlerinizde olsa hesap vermeye, hayatınızın gidişatı ile alakalı bilgilendirme yapmaya niyetiniz yoktur. Yıllar boyu sevdiklerinizi mutlu etmeye çalışırken verdiğiniz ödünlerden büyük pişmanlıklar duyarsınız. Her şeye onay vermek, herkesin isteklerini yerine getirmek adına kendi hayatınızda neler kaybettiğinizin hesabını yaparsınız. Mutsuzluk ve depresyon hissine teslim olmamak adına kendinizi işinize verirsiniz. İş yerinizde de belli kısıtlanmalar ve işten çıkarılmalar olacağından iş hayatınızdan da besleneme alanı yaratamazsınız. Bu süreçte yaşamanıza ve elde ettiğiniz maddesel değerlere tarafsız gözle bakabilmeniz çok önemlidir bu sayede birçok kişiden daha şanslı olduğunuzu fark ederek mutlu olmaya çalışabilirsiniz. Aile ilişkileri gergindir aradığınız desteği partnerden bulmak istersiniz ilişkiler alanında da Mars retrosu birkaç ay boyunca ilişkiyi gerginleştirebilir. Sürekli içinde biriktiren ve yıllar boyu yaptığınız bazı haksızlıkları halı altında biriktiren eşinizin tüm hatalarınızı ortaya dökeceğini bilmeli ve çok fazla üstüne gitmemelisiniz. Partnerinize savaş açarsanız kaybedeceğinizi şimdiden bilmelisiniz. Çünkü yıllar boyu içinde biriken negatif duygular eşinizin büyük patlamalar yaşatmasına ve ardından da karşılıklı gözyaşlarına sebep olur. Sığınacağınız tek liman olarak gördüğünüz eşinizden vazgeçmeyi göze alamayacak ve kısa süre içinde yeniden birbirinize sığınacaksınız. Sinir sisteminizin hassaslaşması ile adeta vücudunuzun her yerinden ağrılar fışkırabilir. Sağlık olarak da karaciğer ve üreme organlarınız bir hayli hassas olacaktır.


Başak burcu

Jüpiter akrep burcundan size büyük destekler sunacak. Yaklaşık 3 yıla yakın bir süredir hayatınızı bir hayli zorlaştıran Satürn gezegeni de artık zorlu sınavları bırakarak önünüzü açmaya başlayacak. Hayattaki birinci amacınız olmamakla birlikte bu süreç içinde ekonomik güvenceye kolaylıkla kavuşacaksınız. El attığınız her işi para akışına kolaylıkla döndürebileceksiniz. Oldukça rahat geçecek bu süreç içinde keşke hayat hep böyle olsa diyeceksiniz. Fiziksel ve duygusal olarak yeniden eski halinize dönecek ve oldukça güçlü ve dinamik olacaksınız. Başarma azminize katkı sağlayacak bazı şanslar elde etmenizde olasıdır. Kendinize ait görüşlerinizi savunurken karşınızdaki olumsuz ve kavgaya hazır kişilere dahi empati yeteneğinizi kullanarak yaklaşır ve hatalarını da yapıcı bir dille anlatmaya çalışırsınız. Maddi gelirinizin artması, işlerin yolunda gitmesi moralinizi daha da güçlendirir. Bütçenizin gelirinizle aynı orantıda gitmesi ile üzerinizdeki maddi kaygılar azalır ve etrafınıza pozitif enerji gönderirsiniz. Zorda olanın elini tutar küçük yardımlarla geliri az olanlara fayda sağlarsınız. Kardeşlerinizle alakalı da harika bir süreç başlayacak ve onların mutlu haberleri sayesinde rahat bir nefes almaya başlayacaksınız. Sizi kışkırtabilecek, moralinizi düşüren herkesten uzaklaşır öyle insanların kavga etmeye bile değmeyeceğini düşünerek işlerinize odaklanırsınız. Üzerinde çalıştığınız her tür projeyi geliştirmek ve diğer yandan da aşk hayatınızı düzene koymak adına adımlar atacak ve yıldızlar da işlerinizi kolaylaştıracaktır. Aşk hayatı uzun süredir rutin olanlar içinde canlılık ve yeni tanışmalar gündemde olacaktır. Kalbinizin çarpmasına sebep olacak karşılaşmalar sizi bekliyor olacak. Cinsel gücünüz ve aşkı hayatınıza taşıma isteğiniz artar. Karşı cinsle olan ilişkinizde kesin kararlı olursunuz. Sizi üzebilecek kişileri incitmeden saf dışı bırakırken geleceğe birlikte gidebileceğiniz kişilerin yolunu açar size yaklaşmalarına izin verirsiniz. İyi dostluklar ve ayaklarınızı yerden kesecek aşk ilişkileri yaşamanıza kolaylıkla girecek. Yaşadığınız sağlık sorunlarında duygusal ve maddesel doyuma ulaşmanın verdiği dirençle kolaylıkla yeneceksiniz. Ayrıca bu süreç de araba alımı da başakların hayatını kolaylaştıracaktır. Geleceğe dair planlar yapmak ve hayata geçirmek için en uygun zaman dilimidir. Önünüze çıkan engelleri yılmadan ve insanları da kırmadan ortadan kaldırırsınız.

Terazi burcu

Jüpiter burcunuzu terk ederek artık akrep burcunda seyrine devam edecek. Aynı zamanda Satürn gezegeni de kare burcunuzda yaklaşık üç yıllık misafirliğine başlayacak. Öncelikle sağlığınıza dikkat etmeniz gerekecektir. Dişler, kemikler, cildiniz ve böbrekleriniz bir hayli hassas olacağından tıbbi tedaviyi göz ardı etmeyin ve hastalıklarınızın kendiliğinden geçeceğini düşünmeyin. Maddi konularda da olası bazı zararları aza indirmek için kimseye kefil olmayın. Maddi sorunlara bazı erkek yakınlarınız sebep olacağı için hibe edebileceğiniz paralar dışında hiç kimseye büyük paralar vermeyerek bütçenizi kontrol altına almalısınız. Jüpiter akrep geçişinde size bazı maddi imkanlarda getirebilir, geliriniz artabilir ama risk içeren her şeyden uzak durmalısınız. Spekülasyon, kumar, borsa, borçlanmak iyi şekilde sonuçlanmayacaktır. Kumar ve borsaya meraklı kişilerin bu süreçte aşırı dikkatli olmaları gerekmektedir. İçinizden bir ses sürekli kazanacağınıza inandırır oysa sonuç büyük kayıplar olabilir. Mars kova burcunda geri hareketine başlayacak ve eski sevgililer aniden gündeme gelecek. Bazı konuların ters gittiği ve enerjinizi düşük hissettiğiniz süreçte eski partnerin ilgisi ruhunuzu okşayacak ve aşka kayıtsız, şartsız teslim olmaya hazırlanacaksınız. Aşka dair konular beslendiğiniz temel alan olacak. Aile kavramı, ebeveynlerinizin sağlık ve maddi sorunları etrafınızda dönüp dolaşacaktır. Eğer bir ev almak, satmak ya da kiralamak istiyorsanız bu tip durumları beklemeye almalı ve birikimlerinizi bankada değerlendirmeye çalışmalısınız. Yaşanacak sıkıntılar iyimserlikten uzaklaşarak hayata dair her konuya negatif bakmanıza ve kendinizi yalnız hissetmenize neden olduğundan partnerinize daha fazla yaklaşacak ve dört elle ona sarılacaksınız. Evli olanların eşlerinden destek aldığı ve ilişkilerini daha sağlam hale getirdiği bir zaman dilimi olacaktır. Partnerinizin sayesinde karşılaştığınız sıkıntılarınızla alakalı üzülseniz bile umutsuzluğa kapılmadan olayları halletmeye çalışacaksınız. Özellikle kadınlar için hayırlı erkeklerin hayatına gireceği evliliğe dair adımlar atacağı ve erkeklerden fayda ve bereket göreceği bir süreç olması açısından diğer olumsuzluklara karşı mücadele gücünüz de artacaktır. İş hayatınız ve aşk ilişkileri olumsuz etkilenmeyecek vereceğiniz sınavlar daha çok aile fertlerinizle alakalı olacaktır.

Akrep burcu

Yaklaşık 13 ay boyunca burcunuzda transit geçişe başlayan Jüpiter gezegeni Satürn ve Neptün den de aldığınız olumlu açılar sayesinde tek kelime ile her tür yaranızı kolaylıkla saracaksınız. Kısa süreli mars geri hareketi ailevi konularda bazı sorunlar yaşatsa bile kısa süre içinde var olan sorunu halledebilecek ve aşk konuları da dahil olmak üzere hayatın getireceği güzel sürprizleri karşılamaya çalışacaksınız. Hiç olmadığınız kadar orijinal buluş yapmaya yatkın, kendinizi sıra dışı ve yeniden doğmuş gibi güçlü bir kişilik içinde bulabilirsiniz. Jüpiter desteği sayesinde insanların yüzüne bakarak düşüncelerini okuyacak, hiç kimsenin sizi kandırmasına izin vermeyeceksiniz. Hayatınız için büyük gelişmelerin başlama tarihidir. Bu dönemde neyi başarabileceğinizi neyi isteyip elde edeceğinizi çok iyi bilirsiniz. Bu süreçte sürekli olarak gelişeceksiniz ilerde ki gelişmeniz için bilgi toplayarak deneyim kazanacaksınız. Hayatınızın psikolojik ve ruhsal yönü de olumlu bir şekilde genişler. Kavgadan ve sorunlardan kaçacak, kimse ile kötü olmak istemeyeceksiniz. İyimserliğiniz ve cömertliğiniz çoğaldıkça her tür kaynakta size akmaya başlayacaktır. Kişiliğinizi pozitif anlamda geliştirme ve olumlu değişim yoluna girmiş bulunuyorsunuz. Öncelikle kendinizin ve zaaflarınızın farkına varacaksınız. Korkularınızdan sıyrılmış, önüne güvenle bakan ve hatalarınızdan sıyrılmaya çalışan yapınızı genişleterek büyümeye odaklanacaksınız. Düşüncelerinizi kabul ettirme yolunda hırçın davranışlardan sıyrılarak daha naif bir şekilde kendinizi ifade edebileceksiniz. İyi insan olabilmek ve yaptığınızın hakkını vermek isteği içinde olacaksınız. Öğrenme ve öğrendiklerinizi başkaları ile paylaşma isteğinizde ki artış yeni eğitim alanlarına başlama yolunuzu açabilir. Sosyal ilişkilerde artış, daha fazla kişi ile bir araya gelme, önemli ve faydalı faaliyetlerde olma durumları da artar. İyimserlik ve davetlerde artacağından kilo problemi bu sürecin en olumsuz yönleridir fakat kendinizle barışık haliniz sayesinde fazla kilolarınızı da çok fazla kafaya takmazsınız. Jüpiter’in maddi, manevi şansları kapınızı çalıyor. Yapmamız gereken tek şey oturduğunuz yerden kalkıp kapınızı çalan şansa kapıyı açmaktır. Ev, araba, işinizi genişletmek ya da para ile istediğiniz her şey maneviyatınızı unutmadan bu konulara odaklandığınızda Jüpiter bu imkanları size kolaylıkla sunacaktır. En kısa ve kolay anlaşılır anlamı maddi anlamda bolluk ve bereket, aşk anlamında huzura erişmek ve aşka teslim olmaktır.

Yay burcu

Jüpiter desteğinden öte burcunuzda uzun süredir bulunan Satürn gezegeninin olumsuz etkilerinden de artık kurtulacaksınız. Canınıza yettiği, hayattan bıktığınızı düşündüğünüz anda Satürn burcunuzu terk ediyor. Yavaş bir toparlanma görülse de birkaç sonra hızlanmaya başlayacaksınız. Mal, mülk, gelir elde etme ve var olan geliri arttırma yolunda önemli adımlar atacak ve düşünülmeyen gelir kapıları önünüzde açılacak. Materyal anlamda hayali kurulan isteklere ulaşma çabalarında artış görülür. Nelerden gelir sahibi olacağınızı çok iyi bilirsiniz. Doğru zamanda, doğru yere ekilen ağaçların meyveleri yıllar boyu alınır. Para konusuna yoğunlaşsanız bile Satürn den aldığınız dersler sayesinde manevi değerleri asla unutmazsınız. Zor da olanın elinden tutulur, paylaşımlar ve yardımlar da artar. Yardım ettikçe evrendeki tüm kaynaklarda size kolaylıkla akmaya başlar. Bu süreçte başlanılan işler uzun yıllar boyunca size ekmek getiren başlangıçlar olacaktır. Kazançlarınızın artması ile etrafınızdaki kalabalıklarda çoğalır. Duraklamada olan çevre ve sosyal ilişkileriniz hızlı bir tempoya girer. Pürüzlü ve sıkıntılı aşk ilişkilerini ani kararlarla bitirirsiniz. Yalnızlığa da teslim olduğunuzu ve bundan şikayet etmediğiniz bir zaman diliminde de oldukça derin ve ciddi aşk ilişkilerine yelken açabilirsiniz. 3 yıl boyunca elinizden kayıp giden tüm değerleriniz yavaş, yavaşta olsa artarak yeniden gündeme gelecek. Sağlığınız güçlenecek ayrıca aile fertlerinizden hasta yakınlarınız hızla iyileşerek onlarla alakalı endişelerinizi de sona erdirecek. Kimseye itiraf etmeseniz de uzun bir süredir üzerinizde olan değersizlik duygusuna son verecek ve özgüveninizi yeniden kazanacaksınız. Bu süreç içinde bazı sırlar da öğreneceksiniz. Çok güvendiğiniz bir arkadaşınızın iş hayatınızda yaşadığınız kayıplarda sorumlu olması ve arkanızdan iş çevirmiş olduğunu öğrenmeniz kısa süreliğine sarsılmanıza neden olsa bile gerçekleri öğrenmiş olmanın huzurunu da yaşayacaksınız. Ebeveynleriniz, ailedeki yaşlılar (kayınpeder ve kayınvalide gibi) ile daha fazla birlikte olup o kişilerden her anlamda destek alacaksınız. Yaşam için planladığınız ne var ise disiplin içinde hedeflerinizi birer birer gerçekleştireceksiniz. Evliliğe dair evli ve sorunlu olanlar sorunlarını çözerek devam kararı alacak, bekârlar ise daha sağlam beraberlik isteyip evliliğe doğru adımlar atacaklardır. Güzel olayların arka, arkaya gerçekleşmesi ile pozitifliğinizi herkese taşıyacaksınız.

Oğlak burcu

Satürn den bağımsız olarak Jüpiter gezegeninin olumlu getirilerinden söz edemeyiz. Satürn jüpiter gezegeninden daha uzun bir süre burcunuzda misafirliğe başlayacağı için sizi hangi konularda sınava sokacağını bilirseniz önlemlerinizi de ona göre alabilirsiniz. Öncelikle sağlığınız diğer zamanlara oranla daha hassas olacak. Üreme organlarınız, cildiniz, dişler, kemikler ve romatizmaya bağlı hastalıklara karşı hemen önlem almaya başlarsınız yağmur öncesi şemsiyenizi almış ve yağmuru fazla ıslanmadan karşılamış olursunuz. Jüpiter maddi ve iş konularında yükselmeniz için desteğini sürdürecek ama bazı ailevi sorunlar ve hassaslaşan sağlığınız ile elinize geçen nimetlerin kıymetini bilemez hale gelebilirsiniz. Kadınlar için tam anlamı ile depresyon zamanıdır. Satürn duygularınızı, mal, mülk durumunuzu, etkilediğinden bu konularda sorun zamanıdır. Erkin Koray’ın şarkısında ki “arkası gelmez dertlerin bıktım illallah” sözlerinin Satürn kavuşumunda yazılmış olma ihtimali çok yüksektir. Evlilikte dâhil olmak üzere yakın ilişkide olduğunuz herkes problem çıkaracaktır. Yaşanılan sorunlarda kendi ihmalleriniz olduğunu da göz ardı etmemelisiniz. Her şeyden umudu kestiğiniz anda adını dahi unuttuğunuz eski bir okul arkadaşınızla karşılaşabilir ve hiç beklemediğiniz bir şekilde onun yıllarca içinde sakladığı size olan aşkını öğrenebilirsiniz. Başlangıçta aranızda bazı uyumsuzluklar olduğunu ve birbirinizi duygusal anlamda yetemeyeceğinizi düşünseniz de zaman içinde ona yaklaşacak ve sevgili anlamında tanımak için fırsat vereceksiniz. Aşka teslim olmak size iyi gelecek. Hayata dair diğer sorunlarla bu sayede daha kolay mücadele edeceksiniz. Sevgilinizde her anlamda elinizden tutacağı gibi maddi desteklerde vermeye çalışarak ilk başlardaki onun hakkında düşündüğünüz tüm olumsuz izleri silecek. Duygu ve mantığınızın iş birliği ile sağlam evlilik adımları da atabilirsiniz. Evli olanlar için de eşin her anlamda desteği, sevgisi, saygısı üzerlerinde olacaktır. O yanınızda olmadan da yaşayabileceğinizi bilirsiniz ama eşinizin yaşamınızdaki varlığı sayesinde hayatınızın daha güzel ve kolay olduğunun bilincinde olursunuz. Bağımlılık duygusundan uzak güçlü bağlılıkların olduğu birliktelikler zamanıdır. Hayatın bazı alanları sorunlu olduğu için ilişinize odaklanır ve bugüne kadar ortaya çıkmamış orijinal ve büyülü bir kişilik sergileyebilirsiniz. Artık özel ilişkilerde kaybeden taraf olmayacaksınız.
Kova burcu
Jüpiter transiti riskli her tür atılımdan uzak durmanız gerektiği konusunda sizi uyarmaktadır. Atacağınız imzalar, kefillik durumları gibi konularda olumlu sonucu almanız zorlaşacaktır. Kısa süreli mars ve Uranüs etkisi de sizi bir çok konuda kışkırtabilir. Özgür olmaya zorlayıcı enerjileri ile aşk, iş, sosyal yaşamda ender rastlanan tarzda güçlüklerle karşılaştıran, hayatınızı karıştıran bir transittir. Normalde aklınıza gelmeyecek aşk ilişkileri yaşayabilirsiniz. Heyecanı sönük bir ilişkiden uyanarak “ben buna neden katlanıyorum?” öncelikle kendinize sorabilir ve ilişkinizi sonlandırma fikrine kapılabilirsiniz. Aile hayatınız da bir süreliğine karışabilir. Yakınlarınıza karşı pembe gözlüklerle baktığınızı fark ederek gerçekçi yaklaşımlar sergilersiniz. Bu durum da sizi anlamayan bazı yakınlarınızla soğukluklara ve dargınlıklara neden olabilir. Bazı yakınlarınız tarafından dahi kandırılabilir, aldatılabilir, bir anda kendinizi büyük maddi zararlar içinde bulabilme ihtimaliniz yüksek olduğundan para konularında gözünüz sürekli olarak açık olmalıdır. En sevdikleriniz dahi olsa gözyaşları içinde borç para, kefil olma ya da herhangi bir iş için imza istiyorlarsa gözü kara hiçbir şeye atlamamanız gerekmektedir. Sizden sürekli bir şey isteyen kişilerden artık uzaklaşmak istersiniz. Birçok kişinin gözünüze yük olarak görünmesi, daha az sorumluluk yüklenme isteğine dönüşebilir. Sırtınızda gereksiz kamburlar varmış gibi hisseder, birçok kişiyi gereksiz yere hayatınızda tuttuğunuzu fark edersiniz. Bazı kişilerin sadece iyi gün dostu olduklarını anlamanız hayal kırıklıklarına neden olur. Haksızlığa uğradıklarını düşündüğünüz ve ateşli savunmalarla akladığınız kişilerin siz zor durumda iken yanınızda olmamaları ve seslerinin çıkmaması nedeni ile kesin kararlarla o kişileri hayatınızdan söker atarsınız. Bundan sonra bana bir adım atana ben iki adım atarım politikasını gündeme getirir ve adım atmayanlara sırtını dönme isteği içinde olursunuz. Ruhsal gerginliklerden sizi sıkan boğucu bağlardan kurtulma çabalarında olursunuz. Bilinçaltınız ile yılların hesaplaşması da ortaya çıkarak geçmişe dair psikolojik sorunları halletme yolunda çalışmalara girebilirsiniz. Sizi kısıtlayan, sınırlandıran olaylardan ve kişilerden kurtularak çok uzun yıllar boyunca biriktirdiğiniz olumsuz duygulardan kurtulmaya çalışırsınız.
Balık burcu

Hayatta yeni sayfaların açıldığı bekârlar için evlilik ve aşka dair adımlar getirebilecek bir süreçtir. Merhametiniz ve vericiliğiniz yoğunlaşır ve verdikçe çoğalırsınız. Sizden yardım istenmesi gerekmez, etrafınızı kollar ve yardıma muhtaç kişileri seçmeye çalışırsınız. Başka yaraları sararak kendi yaralarınızdan arınma zamanıdır. İlgi duyduğunuz fakat geliştirme imkanı bulamadığınız konuları da yeniden ele alır ve yüksek bir motivasyon içinde gerçeğe dönüştürmeye çalışırsınız. Başkalarına yol gösterici olmayı da kendinize bahşedilmiş bir görev sayarsınız. Liderlik üstlenme, adınızdan söz ettirme ve zor projelerde yer alma gibi konular da kendiliğinden önünüze gelir. Mutluluğunuzu arttıran güzel hissedişler içinde olursunuz. Olumlu enerji depolar ve kendinizi motive edebilme yeteneğinizi geliştirirsiniz. Ortaya çıkarmakta zorlandığınız potansiyeliniz kolaylıkla ortaya çıkar ve yapmak istediklerinize odaklanırsınız. İstenilen hedeflere ulaşmak diğer zamanlara oranla daha kolaydır. Başkaları üzerinde de önemli izler bırakır, sözünüzü dinletir, fikirlerinize destekçiler kolaylıkla bulabilirsiniz. Sosyalleşme artar, evde vakit geçirmekten ziyade bulduğunuz her fırsatı yakınlarınızla ve arkadaşlarınızla geçirmek istersiniz. Yeni arkadaşlıklarda söz konusudur. Tanışılan herkes maddi, manevi gelişiminiz için fayda sağlayacaktır. İyimser düşüncelerinizin artması ile başkaları ile yapılan iş birlikleriniz de verim sağlar. Zor durumlara çözümler diğer zamanlara oranla daha kolay bulunur. İşler ters gitse dahi uzlaşmacı tavırlarınız sayesinde olumluya çevirmeniz kolaylıkla olacaktır. Geçmişte sinirlendiğiniz veya darıldığınız kişilere dahi uzlaşmacı davranır hatta onlarla bile barışı sağlarsınız. Büyük mucizeler şimdi gerçekleşebilir. Kişiliğiniz pozitif anlamda güçlenir, becerileriniz daha fazla ortaya çıkar. Manevi yönleriniz artar ve ideallerinize odaklanırsınız. Günlük her tür işinizde yenilenme ve geliştirme zamanıdır. Geleceğinize güven içinde bakmaya başlar ve zorlandığınız projelerin üstüne korkmadan gidersiniz. Önemli olan sonuç almaktır. Beklemek istemezsiniz, zaman kaybına üzüldüğünüz için büyük bir enerji içinde her şeyi enine, boyuna ele alarak çözüm yolları daha kolay bulabilirsiniz. Aile bağlarınızı güçlendirme amaçlı girişimlerde gündemdedir. Alınganlık ve dargınlık gibi durumlar ortadan kalkar. Bebek sahibi olmak isteyenlere de Jüpiter destek verecektir.__________________
bir garip astroloğum ...
demet hoşmen isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için demet hoşmen Rumuzlu üyeye 3 üye tesekkur etti
mutluluklar (18-10-2017), Setsa (20-11-2017), ängel (19-10-2017)
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:54..

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.


- - -