Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Gezegenler > Jüpiter
Sitemizi Facebook ta;
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 23-09-2012   #1 (permalink)
Yeni üye
 
Seda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2012
Mesleği: Denetçi
Yaş: 31
Üye Burcu: Terazi
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1

Yaptığı teşekkür: 1
0Yazısına 0 Teşekkür verildi
Question jupiter geri hareketi başlıyor!

bildiğiniz gibi 3 ekim tarihinde başlayan 4 günlük duraklamanın ardından 7 ekimde Jupiter İkizlerdeki retro hareketine başlıyor ve bu gerileme şubat ayına kadar devam edecek.


Jupiter gerilemeye başladığı dereceye ilerledikten kısa bir süre sonra 10. Evimdeki ayımın üzerine gelerek haritamdaki jupiter (7. Ev) ,uranüs (4. Ev) ve ay arasındaki t kareyi harekete geçiriyor olacak.

Tam olarak aynı tarihte şironda tam AC nin üzerinde 7. Eve giriş yapıyor.

Bana yardımcı olabilir misiniz.
Jupiterin 10. Evde ikizlerde gerilemesini ve yeniden ilerlediğinde olacak ay kavuşumunu nasıl yorumlayabilirim?

Teşekkürler
Konu Seda tarafından (24-09-2012 Saat 14:11 ) değiştirilmiştir.
Seda isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2012   #2 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Malkavian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesleği: ögrenci
Yaş: 29
Üye Burcu: Akrep
Şehir: izmir
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.699

Yaptığı teşekkür: 360
822Yazısına 1.814 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
Seda Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bildiğiniz gibi 3 ekim tarihinde başlayan 4 günlük duraklamanın ardından 7 ekimde Jupiter İkizlerdeki retro hareketine başlıyor ve şubat bu gerileme ayında kadar bu gerileme devam edecek.


Jupiter gerilemeye başladığı dereceye ilerledikten kısa bir süre sonra 10. Evimdeki ayımın üzerine gelerek haritamdaki jupiter (7. Ev) ,uranüs (4. Ev) ve ay arasındaki t kareyi harekete geçiriyor olacak.

Tam olarak aynı tarihte şironda tam AC nin üzerinde 7. Eve giriş yapıyor.

Bana yardımcı olabilir misiniz.
Jupiterin 10. Evde ikizlerde gerilemesini ve yeniden ilerlediğinde olacak ay kavuşumunu nasıl yorumlayabilirim?

Teşekkürler
Aslında hemen hemen kafamda çizebilsemde haritayı, hani bir link ile haritanın kendisini koysaydınız.. hani nasıl desem, pratiklik adına ^^

Ayrıca açtığınız başlık kişiye bir içerik vaad ediyor. Fakat geliyoruz bakıyoruz, 10.evime ne oluyor?? böyle olmuyor bence.__________________
Gel Ey Seher


mad? are we mad milord,
or is it perhaps that our truth is maddening?

Konu Malkavian tarafından (23-09-2012 Saat 01:02 ) değiştirilmiştir.
Malkavian isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Malkavian Rumuzlu üyeye 3 üye tesekkur etti
carmen77 (23-09-2012), demet hoşmen (24-09-2012), m.oo.n (24-09-2012)
Alt 23-09-2012   #3 (permalink)
Yeni üye
 
sinemm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesleği: öğrenci
Yaş: 23
Üye Burcu: Başak
Şehir: manisa
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 19

Yaptığı teşekkür: 1
Thanked 11 Times in 1 Post
Standart

JÜPİTER GERİLEMESİ EVLERDE
1.evde: Jüpiter’in ters hareketi kişilikleri ve motivasyonları ile ilgilidir. Bu etki altında kendilerini ifade etmekte zorlanabilir ve içlerine kapanabilirler. Kişisel alanda daha önce kaçırmış oldukları bir fırsatı yeniden yakalayabilir ve daha önce başlattıkları girişimlerin sonucunu alabilirler. Bu dönemde idealleri yüksektir ve sınırları aşma eğilimi vardır. Yalnız yeni girişimlerde bulunmak için uygun zaman değildir, güven oluşturmakta zorlanabilirler. Rekabetçi ve benmerkezci davranışlar her şeyi daha da çıkmaza sokabilir.

2.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle para kaynaklarını yeniden gözden geçirme ihtiyacı duyabilir, unuttukları ya da kaybettikleri bir değeri yeniden elde edebilirler. Bu etki altında ticari anlaşmalarda tatminsizlik ve gecikmeler yaşanabilir. Ellerine geçen değerler ile bekledikleri değerler aynı olmayabilir. Alışveriş yaparken daha dikkatli olmalı ve lüks harcamalarından vazgeçmeliler. Maddi değerlere takılı kalmaları hayatın diğer yönlerini es geçmelerine neden olabilir.

3.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle kardeş komşu gibi yakın çevrelerinde bulunanlar ile olan ilişkilerini yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirler. Bu dönemde oluşan kozmik enerji duygu ve esin gerektiren sanatsal çalışmalarda başarılı olmalarına yardım ederken, ilişkilerde düşüncelerin ifade edilmesini zorlaştırabilir ve iletişim gerektiren işlerde engel oluşturabilir. Bu etki altında eğitim konusunda daha önce kaçırdıkları bir fırsatı yeniden yakalayabilir, kardeş komşu gibi yakın çevrelerinde bulunan biri ile ilgili farkında olmadıkları bir durumu öğrenebilirler. İletişime açık olmaları her şeyi kolaylaştıracaktır.

4.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle uzun süredir zorlandıkları ev ve aile ile ilgili bir soruna çözüm bulabilir ve aile büyükleri ile olan ilişkilerini yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilirler. Her şeyi uzun vadeli düşünmeli ve olayların altında yatan gerçekleri anlamaya çalışmalılar. Yaşananlar her ne ise özel yaşamları kadar iş hayatlarını da etkileyecektir. Enerjilerinin özel yaşamlarına odaklanması işte performanslarını aşağı çekebilir. Bu dönem yer değiştirmek, evde tadilat işlerine girişmek, ev alıp satmak ve kiraya vermek için uygun bir zaman dilimi değildir.

5.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle kendilerini daha keyifsiz hissedebilir ve sevilmeme duygusu ile kendi kabuklarına çekilebilirler. Duygusal ilişkilerini, çocukları ile ilgili bir durumu yeniden değerlendirme ihtiyacı duyabilir ve geçmişte kalan bir aşk ilişkisine yeniden dönebilirler. Bu etki altında şans oyunlarından, sonu belli olmayan yatırımlardan ve toplum tarafından yanlış anlaşılabilecek ilişkilerden uzak durmalılar. Kontrol dışı maddi ve manevi kayıpları olabilir. Bu dönemde yaratıcılıklarını engelleyen korkulardan kurtulmaları, yaşamın zevklerini maddesel değerlerde değil ruhsal değerlerde aramaları işlerini kolaylaştıracaktır.

6.evde: geri giden Jüpiter’in etkisini iş hayatlarında ve sağlıkları ile ilgili konularda hissedecekler. Bu etki altında daha önce göz ardı edilen durumlar ortaya çıkarak sorunların nedenini oluşturabilir. Detaylara takılı kalmaları her şeyi daha da zorlaştırabilir. Bu durum işle ilgili olabileceği gibi sağlıkları ile ilgili de olabilir. İşin aksamasına neden olan bir ayrıntı ya da farkında olmadığınız bir sağlık sorunu söz konusudur. Yine bu etki altında çalışma arkadaşları ile ilgili daha önce farkında olmadıkları bir durumu öğrenebilir ve ilişkilerini yeniden değerlendirebilirler. Bu dönem, yeni diyet başlangıçları ve yeni iş başvuruları için uygun bir zaman dilimi değildir.

7.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle evlilik ve ortaklık ilişkilerinde farkında olmadıkları bir durumu öğrenerek ilişkilerini yeniden gözden geçirme ihtiyacı duyabilirler. Beklentilerin gerçekleşmemesi ve güvensizlik hissi sorunlara neden olabilir. Bu dönemde süregelen ilişkilerde sorunlar masaya yatırılarak çözüm bulunabilir. Ayrı olanlar ise yeniden bir araya gelerek ilişkilerine yeni bir şans daha verebilirler. Yeni bir beraberliğe adım atmak için uygun bir zaman değildir. Zira ilerleyen dönemde her şey istedikleri doğrultuda gerçekleşmeyebilir.Bu dönemde başkalarını memnun etme çabası ile hareket etmeleri enerjilerini aşağı çekebilir.

8.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle bilinçaltlarında yer eden olumsuz deneyimlerin izlerini temizleyebilir ve kendilerini zorlayan yüklerden ve ilişkilerden kurtulma olanağı bulabilirler. Bu dönemde duygusal ilişkilerini ve para durumlarını gözden geçirmeli, inciten ve düzelmesi mümkün olmayan şeylerden vazgeçmeliler. Yine bu etki altında uzun süredir çözümlemekte zorlandıkları paylaşımlar ya da ödemeler ile ilgili bir soruna çözüm bulabilirler. Ayrıca duygusal anlamda sıra dışı ilişkilere yönelebilir ve sonradan pişman olacakları deneyimler yaşayabilirler. Alacaklarını tahsil etmekte ve başkalarının desteğini almakta zorlanacakları bu dönemde kredi kullanımı ve borçlanma konusunda dikkatli olmalılar.

9.evde:geri giden Jüpiter’in ters etkisini yüksek eğitim ve hukukla ilgili konularda, yabancılar ile ilişkilerde, ticari işlerde ve uzun yolculuklarında hissedecekler. Bu dönemde yüksek eğitim konusunda kaçırdıkları bir fırsatı yeniden yakalayabilir ve uzun süredir sürüncemede kalmış hukuksal bir soruna çözüm bulabilirler. Ticari işlerde ve yabancılar ile ilişkilerde kendilerini yeterince ifade edemeyebilir, yolculuklarında ise engellere takılabilirler. Bu etki altında güçlü özgürlük duygusu ve bilgelik ile birlikte yüksek zihin ve anlama kapasitesi vardır ama bilgilerini başkalarına aktarmakta zorlanma söz konusudur.

10.evde: geri giden Jüpiter’in etkisini iş hayatlarında hissedecekler. Bu dönemde işteki sorumluluklarında artış olurken, yeterince kendilerini gösteremeyebilir ve sudan sebepler nedeni ile bazı işlerinde engellenebilirler. Süregelen işlerinde durgunluk gözlemlenebilir. Jüpiter’in ters etkisiyle daha önce kaçırmış oldukları bir iş fırsatını yeniden değerlendirebilir, devlet ya da kurumlar ile ilgili daha önce başlatılan bir işten sonuç alabilirler. Yalnız bu etki altında kazanma arzusu ile basamakları hızla çıkmaya çalışmaları her şeyin tepe taklak olmasına neden olabilir.

11.evde: geri giden Jüpiter’in etkisi altında sosyal ilişkilerinde kendilerini ifade etmekte zorlanabilir ve ilişkilerine sınırlama koyarak içlerine kapanabilirler. Eski dostluklara yönelebilir ve evrensel konulara daha çok ilgi duyabilirler. Bu dönemde Jüpiter’in ters hareketi geçmişte kalmış bir dostu karşılarına çıkarabilir ve daha önce kaçırmış oldukları ortak bir iş fırsatını yeniden değerlendirme şansı verebilir. Olanakların ötesinde düşünme ve geleneksel değerlere karşı çıkma eğiliminde olacakları bu dönemde bulundukları ortamda konuşma ve davranışlarına dikkat etmeliler.

12.evde: geri giden Jüpiter’in etkisiyle duygu ve hislerinde artış gözlemlenebilir. Her zamankinden daha hassas olacakları bu dönemde geçmiş olayların değerlendirmesini yaparak kendilerine yeni dersler çıkarabilir, artan hisleriyle birçok şeyi önceden algılayabilir ve geçmişte kendilerinden gizlenen bir gerçeği öğrenebilirler. Bu etki altında kuruntu ve kuşkuların kendilerini hataya düşürmesine izin vermemeli, harekete geçmek içinse acele etmemeliler. Her şey düşündükleri gibi olmayabilir. Kendilerine karşı dürüst olmaları işlerini kolaylaştıracaktır.
Konu sinemm tarafından (23-09-2012 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.
sinemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için sinemm Rumuzlu üyeye 11 üye tesekkur etti
365uzak (25-09-2012), BERNA (24-09-2012), carmen77 (23-09-2012), fortune (23-09-2012), Hekate (23-09-2012), lonelyangel (23-09-2012), m.oo.n (24-09-2012), Malkavian (23-09-2012), mercan (23-09-2012), Seda (23-09-2012), yükselen ikizler (23-09-2012)
Alt 23-09-2012   #4 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
piraye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2012
Mesleği: idari asistan
Üye Burcu: Terazi
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 956

Yaptığı teşekkür: 628
526Yazısına 980 Teşekkür verildi
Standart

6.evde: geri giden Jüpiter’in etkisini iş hayatlarında ve sağlıkları ile ilgili konularda hissedecekler. Bu etki altında daha önce göz ardı edilen durumlar ortaya çıkarak sorunların nedenini oluşturabilir. Detaylara takılı kalmaları her şeyi daha da zorlaştırabilir. Bu durum işle ilgili olabileceği gibi sağlıkları ile ilgili de olabilir. İşin aksamasına neden olan bir ayrıntı ya da farkında olmadığınız bir sağlık sorunu söz konusudur. Yine bu etki altında çalışma arkadaşları ile ilgili daha önce farkında olmadıkları bir durumu öğrenebilir ve ilişkilerini yeniden değerlendirebilirler. Bu dönem, yeni diyet başlangıçları ve yeni iş başvuruları için uygun bir zaman dilimi değildir.

geçen yıl her ikisini de yaşadım neolur bu yıl uzak olsun.piraye isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2012   #5 (permalink)
Özel üye
 
mercan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2011
Mesleği: *****
Üye Burcu: Kova
Şehir: Ankara
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 758

Yaptığı teşekkür: 558
81Yazısına 120 Teşekkür verildi
mercan - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

"11.evde: geri giden Jüpiter’in etkisi altında sosyal ilişkilerinde kendilerini ifade etmekte zorlanabilir ve ilişkilerine sınırlama koyarak içlerine kapanabilirler. Eski dostluklara yönelebilir ve evrensel konulara daha çok ilgi duyabilirler. Bu dönemde Jüpiter’in ters hareketi geçmişte kalmış bir dostu karşılarına çıkarabilir ve daha önce kaçırmış oldukları ortak bir iş fırsatını yeniden değerlendirme şansı verebilir. Olanakların ötesinde düşünme ve geleneksel değerlere karşı çıkma eğiliminde olacakları bu dönemde bulundukları ortamda konuşma ve davranışlarına dikkat etmeliler."
Umarım olumlu sonuçlar alırım...mercan isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 23-09-2012   #6 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Malkavian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesleği: ögrenci
Yaş: 29
Üye Burcu: Akrep
Şehir: izmir
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.699

Yaptığı teşekkür: 360
822Yazısına 1.814 Teşekkür verildi
Standart

natal haritada jüpiteri geri olanların, retro zamanlar için durumu nedir? olumsuzluğundan etkilenmez mi? yoksa söz konusu jüpiter retrosu olunca, olumlu yansıması olur mu?__________________
Gel Ey Seher


mad? are we mad milord,
or is it perhaps that our truth is maddening?
Malkavian isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Malkavian Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
m.oo.n (24-09-2012)
Alt 24-09-2012   #7 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
simyacı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2011
Mesleği: ***
Üye Burcu: Balık
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 695

Yaptığı teşekkür: 830
482Yazısına 807 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
Malkavian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
natal haritada jüpiteri geri olanların, retro zamanlar için durumu nedir? olumsuzluğundan etkilenmez mi? yoksa söz konusu jüpiter retrosu olunca, olumlu yansıması olur mu?
genelde astrologlar haritalarında retro olan kişilerin transitteki retro gezegenden olumlu etkileneceğini söylüyorlar..simyacı isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 24-09-2012   #8 (permalink)
Yeni üye
 
sinemm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jul 2012
Mesleği: öğrenci
Yaş: 23
Üye Burcu: Başak
Şehir: manisa
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 19

Yaptığı teşekkür: 1
Thanked 11 Times in 1 Post
Standart

''Jüpiter gerilemesi şans faktörünü yok etmiş gibi görünse de Jüpiter gerilerken doğanlar şimdilerde şansla yeniden buluşuyor.'' su karakuş böyle demiş.
bir de yay-balık ve yükselenleri daha çok etkilenebilirmiş.sinemm isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 24-09-2012   #9 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Malkavian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesleği: ögrenci
Yaş: 29
Üye Burcu: Akrep
Şehir: izmir
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.699

Yaptığı teşekkür: 360
822Yazısına 1.814 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
sinemm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
''Jüpiter gerilemesi şans faktörünü yok etmiş gibi görünse de Jüpiter gerilerken doğanlar şimdilerde şansla yeniden buluşuyor.'' su karakuş böyle demiş.
bir de yay-balık ve yükselenleri daha çok etkilenebilirmiş.
dün gördüğüm rüya ile örtüşüyor. sevdim bunu.__________________
Gel Ey Seher


mad? are we mad milord,
or is it perhaps that our truth is maddening?
Malkavian isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 24-09-2012   #10 (permalink)
Özel üye
 
m.oo.n - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Dec 2011
Mesleği: hizmet
Üye Burcu: Akrep
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 380

Yaptığı teşekkür: 238
23Yazısına 28 Teşekkür verildi
Standart

Alıntı:
Malkavian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
natal haritada jüpiteri geri olanların, retro zamanlar için durumu nedir? olumsuzluğundan etkilenmez mi? yoksa söz konusu jüpiter retrosu olunca, olumlu yansıması olur mu?
benmde retrom.oo.n isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks

Etiketler
jupiter retro, transit jupiter 10. evde


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Retro Gezegenler ( Geri Hareketli ) Çiğdem Aydın Retro Gezegenler 219 03-01-2014 01:11
Çocuk Sahibi Olma Çiğdem Aydın Çocuk Sahibi Olma 219 13-11-2013 00:53
Merkür Geri Gidiyor sidar Merkür 10 10-03-2013 22:01
Peki Ya Venüs Geri Giderse? Dinoo Aylık Burç Yorumları 18 09-06-2012 15:09
2012 Yazı'nda Evlenmek İsteyenlere Uyarı fortune Sinastri (Eşleşim Haritası)Evlilik-Aşk-Ortaklık 41 02-04-2012 22:36


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 04:55..

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.


- - -