Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Gezegenler > Ay > Ay'ın Fazları
Sitemizi Facebook ta;
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 25-03-2011   #1 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Jeopardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesleği: Mühendis
Üye Burcu: İkizler
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 4.294.966.753

Yaptığı teşekkür: 1.790
1.089Yazısına 2.140 Teşekkür verildi
Jeopardy - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart Ay Evreleri

İnsanlık tarihi boyunca, çeşitli kültürlerde, değişik toplumlarda insanlar gökyüzünde Ay’a bakarak, ona çeşitli anlamlar yüklemiş, etkilerini anlamaya çalışmış, kimi toplumlar ona tapmış, içinde bulunduğu evreye göre ayinler düzenlemiş, onun gizemi hakkında yorumda bulunmuş ve hakkında pek çok efsaneler üretilmiştir.

Astrolojide’de ayın bulunduğu evre, bizleri kişisel olarak etkilemekte, hatta daha önceki köşe yazılarımdan “AY Burcu Neyi Anlatır”, yazısından hatırlayacağınız üzere, kişinin doğduğu anda Ay’ın bulunduğu burç, kişinin en derin duygusal ihtiyaçlarını nasıl karşıladığını anlattığını söylemiştik. Tekrar yazıyı okumak isterseniz aşağıdaki ilişimi tıklayabilirsiniz: (Kadınlar Arası | Girişimcilik - Moda - Hediyeler ve daha neler neler...)

Gündelik yaşamımızda, Ay’ın bulunduğu evre ve burç bizim güdüsel davranışlarımıza yön vermekte, kişisel astroloji haritamızda, geçtiği eve ve kişisel gezegenlerle yaptığı açılara göre tekleyici rol oynamaktadır. Daha önce ağır hareket eden gezegenlerce, şartların hazırlandığı durumlarda, Ay’ın geçişi esnasında tetiklenen gezegenler aksiyona geçebilmektedir.
Her ay hazırladığımız aylık burç yorumlarında, Ay’ın hangi burçta yeniay oluşturduğuna bakarak tahminler yapmaktayız.

Doğum anında Ay’ın hangi evrede olduğu da kişinin yaşamında oldukça belirleyici rol oynamaktadır

Ay’ın Güneşle ilişkisinden doğan, ortalama 28 günlük dönemlerle, ışığının azalıp çoğalması, Güneş’e yakınlaşıp uzaklaşmasına göre oluşan evrelerin nasıl bizleri yönlendirdiğine bakarsak;

Yeniay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 0–45 derece vardır ); yeni başlangıçları ifade etmektedir. Güneş’in ışınlarının parlaklığı karşısında Ay kendini göstermekte zorlanır. Bu evre, yeni oluşumların ilk başlangıcı olarak görülebilir. Enerjinin en yüksek olduğu evredir. İtici güce sahiptir. Yeni başlangıçlar için heyecanlı ve istekliyizdir. Toprağa tohumların ekildiği, ancak henüz yeşermeye başlamadığı dönemdir. Çoğu kez başlangıçlar hakkında bilinçli olunmayabilir.

Yeniay dönemi doğan kişiler, koç burcuna benzer özellikler gösterirler. Güdüleriyle ani ve düşünmeden hareket eder, sübjektif, genç ve dinamik bir ruha sahiptirler.

Hilal Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 45–90 derece vardır ); Bu evrede, parlak bir gecede gökyüzüne dikkatlice bakacak olursak, Ay’ın net olarak görünen hilal şeklinin yanı sıra belli belirsiz olarak tam yuvarlak halini görebiliriz. Bu şekil, yeni başlanan işlerin tamamlanmaya doğru gideceğini hatırlatmaktadır. Yeniayda ekilen tohumları yeşertmek için mücadele verileceğini anlatır.

Hilal döneminde doğanlar, yine mücadeleci ancak daha kararlıdırlar.
İlk çeyrek (Ay ile Güneş’in arasında 90–135 derece vardır ) ;mücadelenin devam ettiği, hatta kızıştığı evredir. Bu evrede gerilim söz konusudur. Başlanan işin, ortaya çıkmaya yüz tuttuğu, yavaş yavaş toprağın üzerinde yeşilliklerin gözükmeye başladığı dönemdir. Artık farkındalık artmaya başlamıştır. Kişi, olayları bilinçli olarak yaşamaya başlamıştır.
İlk çeyrekte doğanlar kararlı ve kesin bir mücadele içindedirler.

Büyüyen Ay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 135–180 derece vardır ); kişinin neyi neden yaptığını çok iyi anladığı dönemdir. Artık kendi ilerleyişinin bilincine varmıştır.

Bu evrede doğan kişilerin, farkındalığı oldukça yüksek ve topluma yararlı işler yapma güdüsüyle hareket eden kişiler olduğu söylenebilir.
Bu dönemde doğanlar, olgun ve oldukça aydınlanmış kişilerdir.

Dolunay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 180–225 derece vardır ); yeniayda yapılan başlangıçların zirveye ulaştığı evredir. Yaptığımız işler artık tam manasıyla toplum tarafından görülmeye başlamıştır. Kişi ektiklerinin meyvelerini toplamaya başlar. Buna hasat zamanı denilebilir. Ekilen ekinin toplanmaya başlaması söz konusudur.

Bir yandan da bu evrede Güneş ve Ay’ın karşıt burçlarda bulunduklarını unutmamak gerek. Bu karşıtlık gerilime neden olmaktadır. Duyguların ve mantığın birbirine baskın gelmeye çalıştığı bu dönemde, duygu-mantık çelişkisi vardır. Dengeyi bulmak oldukça zordur.

Yapılan araştırmalarda, dolunay günlerinde vakalarda artış kaydedildiği gözlenmektedir.

Bu evrede romantizmin de arttığı söylenebilir.
Ay’ın Dolunay evresinde doğanların, romantik karakterli, paylaşımcı ve objektif düşünen kişiler oldukları görülmektedir. Ancak duygularıyla mantıkları arasında kararsız kaldıkları da çok olur. Genellikle karşıt durumlar hakkında karar vermeleri gerekir. Her şeyi siyah veya beyaz olarak net olarak görme eğilimdedirler. Gri tonlarına hayatlarında pek yer yoktur. Netlik ve açıklık hayati önem taşımaktadır. Belirsiz ve bulanık koşullarda son derece rahatsız olurlar. Terazi burcuna benzer özellikler gösterirler.

Küçülen ay evresi (Ay ile Güneş’in arasında 225–270 derece vardır ); kişinin edindiği tecrübeyi, sahip olduğu bilgiyi toplumla paylaşmaya başladığı dönemdir.

Bu dönemde dünyaya gelmiş kişiler, sahip olduğu bilgiyi başkalarıyla paylaşmak isterler.

Son Çeyrek (Ay ile Güneş’in arasında 270–315 derece vardır ); Ay ile Güneş’in birbirlerine kare açı yaptıkları bu evre, kriz evresidir. İlk çeyrek evresine benzer bir harekete geçme güdüsü vardır. Ancak bu kez kişi bilinçli olarak harekete geçer. Seçimini kendi isteğiyle yapar, harekete geçiren faktör mantıktır. Duygularıyla hareket etmez. Burada krizi başkalarıyla paylaşım halinde yaşar. Yeniayda harekete geçiren enerji artık görevini tamamlamak üzeredir. Bu evrede solmakta olan bir enerjiden bahsetmek gerek. Eski sistem yerini yenisine bırakmak üzere, ölmeye başlamıştır.
Ay’ın son çeyrek evresinde dünyaya gelen kişiler genellikle fikirlerini başkalarına kabul ettirmek için çaba sarf ederler.

Balsamik Evre (Ay ile Güneş’in arasında 315–359 derece vardır ); ise; Ay’ın ışığının kapanmaya yaklaştığı dönemdir. Bir sonraki yeniaydan önceki ayın son evresidir. Kat edilen yolun sonuna gelinmiştir. İlk dördünden, son dördüne kadar yaşanan dönemde tecrübeler, edinilen bilgiler sindirilme aşmasındadır. Şayet bu dönemlerde gerekli tecrübeler kazanılmamışsa, bundan sonrası için yapılacak pek bir şey kalmamıştır. Kişi bir anlamda kendini kurban etmiş gibidir. Balsamik evre, iyileşmeye hazırlık aşamasıdır.
Kişi artık, yeniay’ın doğmasını beklemektedir. Şayet alması gereken dersi hakkıyla aldıysa olgunlaşma aşamasındadır. Yeni döneme hazırlanmak daha rahat olacaktır.

Bu evrede geçmişten gelen ders alınsa da, alınmasa da onu bırakmak gerekmektedir. Kısaca geçmişi bırakma, yeni ufuklara yelken açmaya hazırlanma dönemidir.

Ay’ın balsamik evresinde doğan kişilerse, dünyaya bir görevi yerine getirmek için gelmişlerdir. Bu kişisel bir görev değildir. Kendilerini aşan, yüksek bir ideali tamamlamayı üstlenmişlerdir. Hayatlarında sürekli kendi kontrolleri dışında gelişen olaylara karşı mücadele verirler. Balık burcuna benzer özellikler gösterirler. Kişisel özverileri oldukça fazladır.

-Alıntıdır-Eklenmiş Resmin önizlemesi
ay-evreleri-ayjpg  
Jeopardy isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Jeopardy Rumuzlu üyeye 12 üye tesekkur etti
alexia (07-11-2011), angel14 (17-05-2011), B@YNeS (25-03-2011), Cacu (25-05-2011), Comedian (25-03-2011), gizeva (11-12-2012), mercan (11-08-2011), mutluluklar (14-04-2011), pares (25-03-2011), purplewind (03-04-2012), zeynep (25-03-2011)
Alt 25-03-2011   #2 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Jeopardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesleği: Mühendis
Üye Burcu: İkizler
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 4.294.966.753

Yaptığı teşekkür: 1.790
1.089Yazısına 2.140 Teşekkür verildi
Jeopardy - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Benim Ay ile Güneş arasında 135,75 derece var:

Büyüyen Ay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 135–180 derece vardır)

Kişinin neyi neden yaptığını çok iyi anladığı dönemdir. Artık kendi ilerleyişinin bilincine varmıştır.

Bu evrede doğan kişilerin, farkındalığı oldukça yüksek ve topluma yararlı işler yapma güdüsüyle hareket eden kişiler olduğu söylenebilir.

Bu dönemde doğanlar, olgun ve oldukça aydınlanmış kişilerdir.

Diğer makaleden alıntı:

135o - 180o / Kambur(dışbükey) Ay (Gibbous Moon): (Satürn ve Oğlak Burcu etkisi)

Ayrıştırma. Bu fazda kişi kendini analiz etmeye yönelik motivasyon, kendi hareketlerinin farkında olarak hayatta değerli bir şey yapma duygusu hisseder; kişisel ilerlemeyi ön plana alan bir tavır sergiler. Sınıflandırma, kategorize etme, değerlerin farkına varma ve ona katkıda bulunmayı öğrenme eğilimindedirler ve bu amaçlar doğrultusunda sorumluluk ve görev üstlenirler. Kendilerinin dışında dünyada daha yüce bir değer bulup onun bir parçası olmak için çalışırlar ve dahil olmaya çalıştıkları bu değer sistemine katkıda bulunmayan diğer şeyleri elimine etmek için uğraşırlar. Bu fazda bulunan insanların bir şeyi ne için yaptıklarını bilme ve harekete geçebilmeleri için bir sebep bulma ihtiyaçları vardır..
Satürn ve Oğlak Burcu’nun haritadaki yeri bu değer ve sorumluluğun nerede odaklanacağını gösterir. Aynı zamanda bu fazda toplumsal başarı söz konusu olabilir.
Konu Jeopardy tarafından (25-03-2011 Saat 14:39 ) değiştirilmiştir.
Jeopardy isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Jeopardy Rumuzlu üyeye 2 üye tesekkur etti
raBiş (25-03-2011), Sahra (31-05-2012)
Alt 25-03-2011   #3 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Jeopardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesleği: Mühendis
Üye Burcu: İkizler
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 4.294.966.753

Yaptığı teşekkür: 1.790
1.089Yazısına 2.140 Teşekkür verildi
Jeopardy - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Konuyla ilgili başka bir makale..


AY FAZLARI

0o - 45o / Yeni Ay: (Aslan Burcu etkisi)
Geçmişten habersiz dürtüsel hareket. Meydan okumalara, yüzleşmeye hevesli. Kendini ifade etme ve ön plana koyma.
Bu insanlar kendi ışıklarını başkaları üzerine yansıtırak kendilerinin farkedilmesini sağlarlar. Yani ışık saçan güneş gibi, insanlar onları fark eder. Ne yaptıklarını ve niye yaptıklarını analiz etmek için durup bakmazlar. Bir şeyleri düşünerek formüle etmekten ziyade dürtülerini izleyerek harekete geçerler. Doğum haritasında Aslan veya Güneş neredeyse bu yansıtma en fazla orada güçlüdür. Geçmişin ya farkında değildir ya da geçmiş onun için yoktur.

45o - 90o / Hilal (Crescent Moon): (Yengeç Burcu etkisi)
Yerleşik modellerle mücadele.. Geçmişten kurtulup yeniyi arama. Fakat çabalamalara rağmen bir şekilde kendilerine asılı durumda kalan bir geçmiş. Bu yüzden (geçmişten özgürleşmek için) duyguların ve geçmiş alışkanlıkların iyi anlaşılıp, dikkate alınması gerekiyor. Bu kişiler duygusal açıdan neticede kendilerini geleneklerden veya ailelerinden kopartacak olan davranışlar gösterirler. Bu aynı zamanda kendi değerlerini oluşturma mücadelesidir. Bu insanlar duygusal olarak ailelerine bağlı olsalar bile aile değerlerini değiştirme çabası içindedirler. Ailelerinin işini veya felsefelerini devam ettirmezler. Kendilerine ait değer sistemleri vardır. Kendi güvenlik ve para sistemlerini geliştirmeye ve umutsuzca alışılagelmiş (ailevi) sistemden özgürleşmeye çabalarlar. Ay veya Yengeç Burcu neredeyse bunu nasıl yaptıkları veya bu huzursuzluğun (geçmişten kurtulma çabasının) nerede olduğu görülebilir.

90o - 135o / İlkdördün: (Jüpiter-Yay Burcu etkisi)
Hayatta kalma, hareket ve cesaretle ileriye gitme. Kriz içinde hareket edebilmek ve krizle baş etmek. Aktif, uyarıcı, gürültülü durumları kendine çekmek. Dinamik, enerjik, hızla ilerleyen. Ay’ın bu fazının eğilimi krizle karşılaşabilir olmaktır.. Yayılmaya , genişlemeye doğru ilerleyebilmek için krizlerle yüzleşmeye hazırdırlar; dünyalarını geliştirmek, genişletmek, mücadeleyi öğrenmek, kendi dışındaki insanlara karşı daha objektif olmak ve dünyayı daha geniş bir perspektiften görmeyi öğrenmek eğilimindedirler.
Bu da daha geniş bir yaşam felsefesiyle uğraşmak anlamına gelebilir. Bu insanlar bu aşamada yeni düşünceleri ve yeni imgeleri güncel yaşamlarına adapte edebilirler. Çünkü krizle karşılaşmaktan korkmazlar. Hayatlarını kendi inanç sistemlerine göre kurarlar.

135o - 180o / Kambur(dışbükey) Ay (Gibbous Moon): (Satürn ve Oğlak Burcu etkisi)
Ayrıştırma. Bu fazda kişi kendini analiz etmeye yönelik motivasyon, kendi hareketlerinin farkında olarak hayatta değerli bir şey yapma duygusu hisseder; kişisel ilerlemeyi ön plana alan bir tavır sergiler. Sınıflandırma, kategorize etme, değerlerin farkına varma ve ona katkıda bulunmayı öğrenme eğilimindedirler ve bu amaçlar doğrultusunda sorumluluk ve görev üstlenirler. Kendilerinin dışında dünyada daha yüce bir değer bulup onun bir parçası olmak için çalışırlar ve dahil olmaya çalıştıkları bu değer sistemine katkıda bulunmayan diğer şeyleri elimine etmek için uğraşırlar. Bu fazda bulunan insanların bir şeyi ne için yaptıklarını bilme ve harekete geçebilmeleri için bir sebep bulma ihtiyaçları vardır..
Satürn ve Oğlak Burcu’nun haritadaki yeri bu değer ve sorumluluğun nerede odaklanacağını gösterir. Aynı zamanda bu fazda toplumsal başarı söz konusu olabilir.

180o - 135o / Dolunay (Full Moon): (Merkür-Başak veya İkizler Burcu etkisi)
Doyumluluk. İki farklı (zıt) ucu görebilme ve farkına varabilme yeteneği. Bu fazda artık içgüdünün işi bitmiştir. İçgüdülerine değil anlamaya ihtiyacı vardır. Harekete geçmeden önce anlamak ve düşünmek, bir başka insanı veya durumu göz önüne almak; kendini görmek aynı zamanda öbür insanı da görmek durumundadır. Birlikteliklere, bir eşe veya ideal bir ilişkiye ihtiyaç duyarlar. Fakat mükemmeli (en ideal olanı) aradıkları için -görüntülerle dolu bu dünyada- bu isteklerinin gerçekleşmesi olanaksızdır. İlişki içinde kendilerini karşı tarafa ifade etmeyi öğrenmeleri gerekmektedir veya kendilerinden daha üstün gördükleri bir amacı idealize edip onun vasıtasıyla kendilerini ifade etmeyi öğrenirler. Diğer bir deyişle kendilerini eşlerine ifade edebildikleri zaman, varoluşlarının benliklerini aşan bir sebebi olduğunu ve kendilerinden büyük bir nedeni ifade etmeyi de öğrenebilecekleri anlamına gelebilir. Hareketlerinin objektif yapısı çizilmiş ve amaca yöneliktir. İçgüdü ve entellekti birleştirme yoluyla kendilerini mükemmelleştirme peşindedirler.
135o - 90o : (Venüs – Boğa veya Terazi Burcu etkisi)
Yayma. Bilginin dağıtılması ve dönüştürülmesi. Bu faz verme aşaması gösterir. Sevgi bu aşamanın bir bölümüdür. Değerli bir şey vermek. Eğer bir şeyin popüler olması isteniyorsa bu fazdaki kişiler bunu sağlayabilirler (yazarlar, haberciler). Bu yayma ve dağıtım işinin oluşum şekli Ay’ın bulunduğu burç ve konum ile açıklık kazanır. Sonuçları ise Boğa ve Terazi Burçlarının evlerine (aynı zamanda Venüs’ün bulunduğu burç ve evlere) göre düşünülür. Bu insanların sahip oldukları şeyleri dağıtmaları, paylaşmaları ve bunun için de bir nedenleri olması zorunludur. Yoksa kendilerini kaybolmuş hissederler.

90o - 45o / Son Dördün: (Uranüs – Kova Burcu etkisi)
Başkaldırı. Bilinçte kriz. Benliğin ve gerçekliğin yeniden konumlandırılması. Kendi bireyliklerine doğru özgürleşmek. Başka insanların düşüncelerinden özgürleşmek. Kriz döngüsü. Toplum dışında duran bir bireyliği oluşturma krizi. Daha zihinsel ve spiritüel bir kriz. Kaderin zihinsel farkındalığı. Düşünceleriyle ne kadar farklı olduklarını öğrenmek. Çevrelerindeki insanların onlardan beklediklerinden özgürleşmek. Bu kişiler için diğerlerinin ne düşündüğü fazla önemli değildir. Kendilerine özgüdürler. Birey olarak zihinsel ve ruhsal açıdan toplumun dışında durabilirler. Kendi bireyliklerinin farkına varmayı öğrenebilirler. Düşünsel olarak nerede toplumdan ve diğerlerinden ayrı durmakta olduklarını keşfetmeye çalışırlar. Etraflarındaki insanların kendilerini görmek istedikleri hallerinden öteye bir değişim süreci yaşarlar ve sonunda da bu zinciri kırarlar.

45o - 0o / Son Hilal ( Balsamic Moon) : (Akrep Burcu - Pluto ve Mars etkisi)
Kendi kaderini üstlenme. Gelişim ve büyüme. Yeni bir bilinç düzeyi geliştirmek. Kendinden büyük olan bir şeyi hissetmek. Mars ve Pluto’yla bir çeşit saflaştırma ve arındırma süreci. Fiziksel enerji ve tutkular. Pluto, yeniden canlanan benliği gösterirken, Mars’ın bulunduğu ev ve burç da bunun nasıl ortaya çıkacağını gösterir. Bu insanlar her zaman hayatta kendilerinden sonra da yaşayacak bir şeyler bırakırlar. Oldukça karmaşık insanlar olarak tanınabilirler. Yaşamları her zaman önemli düzenleme ve ayarlamalar yapılmasını gerektirir. Hayat onlar için pek çok insandan daha farklı bir anlama sahiptir. Balsamic insanlar kitlelerin büyük bir kısmının dikkatini çekmemiş olan bir şeylerle uğraşırlar. Eğer içlerinde daha yüksek spiritüel bir gücün çalışmasına izin verirlerse geleceğe yönelik büyük bilgilere ya da görülere sahip olabilirler. Bu fazın geleceğe ayarlanmış olması gerekir ve geçmişin kapılarından çıkar çıkmaz unutmaları gerekir. İlişkileri derin ve yoğundur ama genellikle ilişki hayatlarından çıkarsa akıllarından da çıkar. Çünkü bunlar geleceğe yönelmişlerdir ve geçmişi her zaman terk etmek durumundadırlar.
Pluto’nun bulunduğu ev veya Akrep Burcu’nun kestiği ev neyi geride bırakmaları gerektiğini gösterir.

-Alıntıdır-
Konu Jeopardy tarafından (25-03-2011 Saat 14:40 ) değiştirilmiştir.
Jeopardy isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Jeopardy Rumuzlu üyeye 11 üye tesekkur etti
365uzak (21-07-2011), alexia (07-11-2011), angel14 (17-05-2011), B@YNeS (25-03-2011), Cacu (25-05-2011), gizeva (11-12-2012), mercan (11-08-2011), raBiş (25-03-2011), Sahra (31-05-2012), zeynep (25-03-2011)
Alt 25-03-2011   #4 (permalink)
Özel üye
 
pares - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2011
Mesleği: --
Yaş: 34
Üye Burcu: Yay
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 292

Yaptığı teşekkür: 99
73Yazısına 103 Teşekkür verildi
Standart

Benim ayla güneş arasında 165 derece var güzelmiş..

Büyüyen Ay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 135–180 derece vardır)

Kişinin neyi neden yaptığını çok iyi anladığı dönemdir. Artık kendi ilerleyişinin bilincine varmıştır.

Bu evrede doğan kişilerin, farkındalığı oldukça yüksek ve topluma yararlı işler yapma güdüsüyle hareket eden kişiler olduğu söylenebilir.

Bu dönemde doğanlar, olgun ve oldukça aydınlanmış kişilerdir.pares isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için pares Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
Jeopardy (25-03-2011)
Alt 25-03-2011   #5 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
zeynep - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Apr 2010
Mesleği: evhanımı
Yaş: 44
Üye Burcu: Oğlak
Şehir: kocaeli
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.669

Yaptığı teşekkür: 1.302
189Yazısına 564 Teşekkür verildi
Standart

90o - 135o / İlkdördün: (Jüpiter-Yay Burcu etkisi)
Hayatta kalma, hareket ve cesaretle ileriye gitme. Kriz içinde hareket edebilmek ve krizle baş etmek. Aktif, uyarıcı, gürültülü durumları kendine çekmek. Dinamik, enerjik, hızla ilerleyen. Ay’ın bu fazının eğilimi krizle karşılaşabilir olmaktır.. Yayılmaya , genişlemeye doğru ilerleyebilmek için krizlerle yüzleşmeye hazırdırlar; dünyalarını geliştirmek, genişletmek, mücadeleyi öğrenmek, kendi dışındaki insanlara karşı daha objektif olmak ve dünyayı daha geniş bir perspektiften görmeyi öğrenmek eğilimindedirler.
Bu da daha geniş bir yaşam felsefesiyle uğraşmak anlamına gelebilir. Bu insanlar bu aşamada yeni düşünceleri ve yeni imgeleri güncel yaşamlarına adapte edebilirler. Çünkü krizle karşılaşmaktan korkmazlar. Hayatlarını kendi inanç sistemlerine göre kurarlar.

İlk çeyrek (Ay ile Güneş’in arasında 90–135 derece vardır ) ;mücadelenin devam ettiği, hatta kızıştığı evredir. Bu evrede gerilim söz konusudur. Başlanan işin, ortaya çıkmaya yüz tuttuğu, yavaş yavaş toprağın üzerinde yeşilliklerin gözükmeye başladığı dönemdir. Artık farkındalık artmaya başlamıştır. Kişi, olayları bilinçli olarak yaşamaya başlamıştır.
İlk çeyrekte doğanlar kararlı ve kesin bir mücadele içindedirler.__________________
zeynep isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 14-04-2011   #6 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Jeopardy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesleği: Mühendis
Üye Burcu: İkizler
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 4.294.966.753

Yaptığı teşekkür: 1.790
1.089Yazısına 2.140 Teşekkür verildi
Jeopardy - MSN üzeri Mesaj gönder
Standart

Mutluluklar senin 150 derece var Güneş & Ay arasında:

Büyüyen Ay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 135–180 derece vardır ); kişinin neyi neden yaptığını çok iyi anladığı dönemdir. Artık kendi ilerleyişinin bilincine varmıştır.

Bu evrede doğan kişilerin, farkındalığı oldukça yüksek ve topluma yararlı işler yapma güdüsüyle hareket eden kişiler olduğu söylenebilir.
Bu dönemde doğanlar, olgun ve oldukça aydınlanmış kişilerdir.Jeopardy isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Jeopardy Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
mutluluklar (14-04-2011)
Alt 14-04-2011   #7 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
mutluluklar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesleği: ...
Üye Burcu: İkizler
Şehir: ...
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Evli
Mesajlar: 4.294.967.184

Yaptığı teşekkür: 1.689
1.516Yazısına 2.298 Teşekkür verildi
Standart

okudum canım çok mercimutluluklar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için mutluluklar Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
Jeopardy (14-04-2011)
Alt 15-04-2011   #8 (permalink)
Üye
 
burcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2011
Mesleği: öğrenci
Yaş: 31
Üye Burcu: Terazi
Şehir: adana
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 89

Yaptığı teşekkür: 43
4Yazısına 5 Teşekkür verildi
Standart

18 nisan dolunayı hakkında bir bilgisi olan varmı? güneşim 27 derece terazi 11 .evde tam üzerinde gerçekleşecek dolunay nasıl etkiler acaba???burcu isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2011   #9 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
purplewind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesleği: -
Yaş: 35
Üye Burcu: Kova
Şehir: -
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.074

Yaptığı teşekkür: 756
293Yazısına 979 Teşekkür verildi
Standart

Bu linkten Ay Takvimine bakabilirsiniz.

Ay Takvimi 2011purplewind isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 16-04-2011   #10 (permalink)
Özel üye
 
milatt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Mar 2011
Mesleği: Diş Hekimi Asistanı
Yaş: 30
Üye Burcu: Oğlak
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Evli
Mesajlar: 474

Yaptığı teşekkür: 437
91Yazısına 179 Teşekkür verildi
Standart

Dolunay Evresi (Ay ile Güneş’in arasında 180–225 derece vardır ); yeniayda yapılan başlangıçların zirveye ulaştığı evredir. Yaptığımız işler artık tam manasıyla toplum tarafından görülmeye başlamıştır. Kişi ektiklerinin meyvelerini toplamaya başlar. Buna hasat zamanı denilebilir. Ekilen ekinin toplanmaya başlaması söz konusudur.

Bir yandan da bu evrede Güneş ve Ay’ın karşıt burçlarda bulunduklarını unutmamak gerek. Bu karşıtlık gerilime neden olmaktadır. Duyguların ve mantığın birbirine baskın gelmeye çalıştığı bu dönemde, duygu-mantık çelişkisi vardır. Dengeyi bulmak oldukça zordur.

Yapılan araştırmalarda, dolunay günlerinde vakalarda artış kaydedildiği gözlenmektedir.

Bu evrede romantizmin de arttığı söylenebilir.
Ay’ın Dolunay evresinde doğanların, romantik karakterli, paylaşımcı ve objektif düşünen kişiler oldukları görülmektedir. Ancak duygularıyla mantıkları arasında kararsız kaldıkları da çok olur. Genellikle karşıt durumlar hakkında karar vermeleri gerekir. Her şeyi siyah veya beyaz olarak net olarak görme eğilimdedirler. Gri tonlarına hayatlarında pek yer yoktur. Netlik ve açıklık hayati önem taşımaktadır. Belirsiz ve bulanık koşullarda son derece rahatsız olurlar. Terazi burcuna benzer özellikler gösterirler.

benim doğduğum gün bu evreye denk geliyor...14 cema£iyel evvelmilatt isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Burcunuzun evreleri, hangi dönemde doğdunuz ? Charles Burçlar 7 05-07-2012 04:27


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:51..

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.


- - -