Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Astrolojik Terimler
Sitemizi Facebook ta;
Cevapla
 
LinkBack Seçenekler Stil
Alt 27-08-2012   #1 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
carmen77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2011
Mesleği: ...
Üye Burcu: Balık
Şehir: .....
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.600

Yaptığı teşekkür: 1.090
470Yazısına 1.117 Teşekkür verildi
Standart Maddi Kazanç Potansiyeli ve Gelirler ile İlgili Klasik Tanımlar

William Lilly’nin Christian Astrology II. kitabından maddi kazançlar ve gelir edinme potansiyeli üzerine yazdıklarına yönelik en önemli noktalara vurgu yapacağım.

Para kaynaklarımız ve maddi kazanç yollarımızla ilgili en önemli göstergeler natal haritamızın 2. evi, Şans Noktası ve Jüpiter’in yer aldığı burç ve yöneticilerinin durumu ve pozisyonuna bakarak söylenebilir. Venüs’te maddi şans ve kazançlarla alakalı ve benefik etkilere sahip bir gezegen olduğu için göz önünde bulundurulmalıdır. Bunun yanısıra, ikinci evde yer alan gezegenler ve bu eve başka gezegenlerin yaptığı açılar da konu üzerinde belirleyici rol oynarlar. 2. evde yer alan gezegenlerden ev girişine en yakın olanı daha çok söz sahibi olacaktır.

Ptolemy; Şans Noktasının yer aldığı ev ve burcun nitelikleri, kazanç elde etme olanaklarının hangi konulardan olacağına işaret eder, bu burcun yöneticilerinin durumu ve asaletleri ve şans noktasına açı yapıp yapmadıkları veya bu açıların doğası konu hakkında bize fikir verir demektedir. Eğer Şans Noktasının yöneticisi güçlüyse maddi olarak yüksek kazançlara ve varlıklara işaret eder. Eğer Güneş ve Ay bu noktaya iyi açılar yapıyorsa kişinin zenginlikleri verimli olur demektedir.

Şans noktası Satürn tarafından yönetiliyorsa ve Jüpiter’den iyi bir açı alıyorsa, kişi miraslardan yana şanslıdır, özellikle süperior gezegenlerden gelen açılar ,hele bu açılar köşelerden geliyorsa, veya dexter açılar ise (üstten gelen açılar) mirası güçlendirir. Satürn iyi bir pozisyondaysa ve asaleten güçlü olup yükselenle iyi bir açı kuruyorsa, kişi emlak, bağ bahçe ve doğa içinde yer alan evlerden yana şanslıdır.

Varlıklara sahip olmanın yansıra varlıkları koruyabilmek de ayrı bir husus, şöyleki ; eğer Şans Noktasıyla kavuşan veya bulunduğu burcun yöneticisi aynı doğada ve nitelikte ise bu gerçekleşir. Eğer malefik gezegenler bu konuda söz sahibi ise, signifikatörle açıyla kavuşum yapmaya doğru gideceklerse varlıkların elde tutulmasını olumsuz etkiler, paralar geldiği gibi gidebilir veya heba edilebilir. Dolayısıyla, signifikatörler, köşelerde, temel asalete sahip iseler kişinin maddi varlık kapasitesi güçlü olur. Sonuçta bahsedilen signifikatörlerin asalatlerine puan verilir ve debil durumları eksi olarak değerlendirilir ve çıkan sonuca göre bir yargıya varılır. Tüm göstergeler zayıfsa, yoksulluk kaçınılmazdır, orta derecede güçlülerse, kişi aşırı kazançlar elde edemese de, kolay bir hayat geçirebilir. Spika veya Regulus gibi yıldızlar yükselende, köşelerde , Güneş veya Ay’la birlikte veya iyi evlerde yer alıyorsa kişi zengin olur.


W. LILLIY’E GÖRE ZENGİNLİK VE KAZANÇLARA İŞARET EDEN GÖSTERGELER:

Maddi kazançlarla ilgili haritada tespit ettiğimiz göstergeler köşe evlerde yer alıyorlarsa bu önemli bir işarettir. İkincil evlerde, köşe evler kadar olmasa da hatırı sayılır kazanç ve servete işaret eder, eğer gezegenler günlük hareketleri açısından hızlı modda hareket ediyorlarsa, yanık veya retro değillerse iyi bir durumda sayılırlar.
Gezegenler köşelerde değil de iyi kabul edilen evlerde iseler, temel asaletleri güçlüyse orta seviyede servet verir.
Yükselenin lordu veya Ay, ve ikinci evin lordu kavuşum yapıyorsa, veya yükselenin lordu ve Ay arasında olumlu açılar varsa iyiye yorumlanır .
Jüpiter veya Venüs, Şans Noktası veya Şans Noktasının Lordu ile iyi açı kuruyorsa veya kavuşum yapıyorsa.
İkinci evin lordu , yükselende yer alıyorsa , veya Ay veya yükselenin lordu ikinci evde yer alıyorsa iyi olur.
İkinci evin lordu ile Yükselenin lordu arasında olumlu bir ışık aktarımı varsa ve benefik gezegenler yükselene veya Şans Noktasına iyi açılar gönderiyorlarsa.
Yükselen burç derecesinde Jüpiter ve Venüs karakterinde bir sabit yıldız yükseliyorsa, veya aynı türden bir yıldız ikinci evde veya Şans Noktası ile kavuşum yapıyorsa .
İkinci evde Jüpiter, Venüs veya Kuzey Ay düğümü yer alıyorsa ve asalaten güçlüyseler iyiye işarettir.
Ay yükselende ise, destek aldığı bir burçtaysa ve malefiklerden etkilenmemişse kişi yaşamı boyunca bolluk içinde yaşar.
Güneş ve Ay üçgen açı yapıyorsa, Güneş yüceldiği bir burçtaysa, her ikiside Satürn ve Mars’tan kötü etkilenmemişse geniş bir varlık kapasitesine işaret eder.
Jüpiter ikinci evdeyse ve Ay birinci evdeyse veya tersiyse yani Jüpiter 1. evde kendi asaletinde duruyorsa ve Ay ikinci evde kendi asaletinde duruyorsa zenginlik vaat eder demektedir. Satürn gündüz sektinde, veya 8. evdeyse ve benefiklerden iyi açı alıyorsa kişinin mirası güçlü olur. Ya da 8. evin lordunun asaletlerinden bazıları güçlüyse veya 10 . evde yer alıyorsa, veya şans noktasının lordu sekizinci evdeyse kişinin aileden gelen mirası güçlüdür.

Lilly’e göre kazanç bakımından düşük potansiyel gösteren hususlar: Ay, Satürn ile kavuşum yapıyorsa, ve köşede yer alıyorsa Kral bile olsa servetini kaybeder demektedir. Satürn’ün kare ve karşıt açıları Ay’ın niteliğini zayıflatır, ayni şekilde benefiklere Mars’ın kare veya karşıtlık yapması kişinin kazançları için oldukça fazla çaba sarfetmek zorunda kalmasına neden olur. Köşe evlerde yer alan malefik gezegenler, ikinci evin lorduna malefiklerden gelen kötü açılar veya asaleten düşük olduğu evlerde ve noktalarda yer alması kişinin varlık ve kazanç kapasitesini kısıtlayacak etkilerden sayılmaktadır. Yanmış bir Ay, dispozitörleri kötü konumlanmış yani cadent (düşük 3,6,9,12.evler ) evlerde yer alan bir Ay kazanç olanaklarını kısıtlar. Ay’ın yer aldığı burcun yöneticisi bir malefik ise ve kendi yerine kare veya karşıt açı yapıyorsa kişi ne kadar çabalarsa çabalasın hep maddi sınırlamalara uğrar. Jüpiter’de cadent evdeyse ve dispozitörü güçlü değilse kişi büyük bir servet edinemez ya da sahip olduğu varlıkları ömür boyu koruyamaz, ve maddi imkanlarında sürekli iniş ve çıkışlar olur denmektedir.


NOT: ŞANS NOKTASI ZENGİNLİKLER VE KAZANÇLARLA YAKINDAN ALAKALI OLDUĞU İÇİN BİRAZ ASALETLİ OLDUĞU DURUMLARDAN BAHSEDEYİM.

ŞANS NOKTASI: Boğa ve Balık’ta çok güçlüdür. Sırasıyla Terazi, Yay,Aslan ve Yengeç’te iyi konumlanmış kabul edilir. İkizler ve Başak’ta iyi sayılır ancak bu noktanın Jüpiter veya Venüs’ün asaletinde olması daha makbul kabul edilir. Şans Noktası Jüpiter veya Venüs’le kavuşum yapıyorsa, veya birinci veya ikinci evlerde ise, köşelerde yani yükselende, 4.7.veya 10. evlerde yer alıyorsa, çok iyi konumlanmış kabul edilir, ikincil evlerden sayılan 3,9,11, evlerde ise iyi kabul edilir. Yükselen veya şans Noktasında bir kraliyet yıldızı varsa özellikle Spica ( 18 derece Terazi) veya Regulus (24 derece Aslan) ile kavuşum yapıyorsa, yanık veya Güneş ışıkları altında yer almıyorsa, ömür boyu rahat ve varlıklar içinde yaşayacaksınız demektedir.

Naz Bayatlıcarmen77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için carmen77 Rumuzlu üyeye 9 üye tesekkur etti
eylülmavi (04-09-2012), fortune (31-08-2012), gizeva (28-09-2012), Jeyan (24-04-2013), Malkavian (28-08-2012), sidar (27-08-2012), vicdan (15-09-2016), yükselen ikizler (27-08-2012), zeynep (29-08-2012)
Alt 27-08-2012   #2 (permalink)
Yasaklı Üye
 
sidar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Feb 2012
Mesleği: öğrenci
Yaş: 22
Üye Burcu: Oğlak
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 473

Yaptığı teşekkür: 103
163Yazısına 319 Teşekkür verildi
Standart

şans noktam 5.evde regulusla birleşiyor vayyy ama buna karşılık çok şey var neyse 4 .evi böyle etkilere sahip olanlarda mülk toprak zengini falan oluyormuş
5.evde babanın varlığını parasını temsil ediyormuşsidar isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2012   #3 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
carmen77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2011
Mesleği: ...
Üye Burcu: Balık
Şehir: .....
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.600

Yaptığı teşekkür: 1.090
470Yazısına 1.117 Teşekkür verildi
Standart

benim şans noktam 2.evde başakta ama ev boş ama jüpiterim 10 evde boğa da,bir faydası olur mu acabacarmen77 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2012   #4 (permalink)
Özel üye
 
yükselen ikizler - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2012
Mesleği: öğretmen
Yaş: 47
Üye Burcu: Balık
Şehir: istanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 673

Yaptığı teşekkür: 450
72Yazısına 105 Teşekkür verildi
Standart

şans noktam balıkta 10.evde
jüpiterle üçgen-neptünle kare-uranüsle bq ve satürnle 60 derece
iyi değil mi... neptün kare biraz zor bir açı gibi.neptün sağlık,iş evinde ve yayda ...yükselen ikizler isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2012   #5 (permalink)
Özel üye
 
Sahra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: May 2011
Mesleği: Öğrenci.
Üye Burcu: Yengeç
Şehir: İstanbul.
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 809

Yaptığı teşekkür: 411
249Yazısına 577 Teşekkür verildi
Standart

Şans noktam 12.Evde, Balık'ta. Ama evde Satürn var, kısıtlamalar. (Bunun yanında bir iki asteroid de var, Juno ve Eris gibi.)__________________

I used to rule the world.
Seas would rise when I gave the word.
G E T
L O S T
I N
Y O U R
D R E A M S
Sahra isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 27-08-2012   #6 (permalink)
Özel üye
 
Lilamor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2010
Mesleği: ......
Üye Burcu: Balık
Şehir: .......
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Evli
Mesajlar: 239

Yaptığı teşekkür: 96
115Yazısına 148 Teşekkür verildi
Standart

şans noktam 7. evde yengeçte keza ay düğümüde orda... güneş ve venüsüme üçgen ayıma sekstil fakat plutonla kare__________________
İnsanlığın öldüğü yerde;Kimin nasıl hayatta kaldığının pek bir önemi yoktur!!!.
Lilamor isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2012   #7 (permalink)
Sph
Astrodemo vip üye
 
Sph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Aug 2011
Mesleği: Öğrenci
Üye Burcu: Terazi
Şehir: Ankara
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 809

Yaptığı teşekkür: 235
677Yazısına 1.509 Teşekkür verildi
Standart

Al Hecka sabit yıldızıyla kavuşmuş şans noktam. "Başarılar, zenginlik, güç, hırs, saldırganlık" lord mord tanımam.Sph isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2012   #8 (permalink)
Özel üye
 
paqatya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jan 2011
Mesleği: its not necessary
Üye Burcu: Yay
Şehir: dunya
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 402

Yaptığı teşekkür: 82
80Yazısına 123 Teşekkür verildi
Standart

hmm benim baya karisik

2inci evim aslan.. yoneticisi gunes, jupi ve neptunle kavusumda 6inci evde..
ayrica ikinci evimin sonunda(aslan) regulus var.. gunes ve neptunume trine..pluto&spicaya da sextil

yukselenimin yoneticisi ay.. malesef whole sisteme gore ikizlerde ve 12inci evde.. ay karsit uranus.. blahs..

sans noktam 8inci evde kovada.. yonetici saturnse, saturn kavusum venus(5.ev).. yukselene trine ,merkure sextil..
yonetici uranusse malesef ayla karsit.. ama sans noktam uranuse sextil ayada trine..

sans noktasi cupido kavusumum var..

spica sextil gunes jupi neptun.. Kad la trine

tr.jupiterde su an dugumun ustunde.. evet bi yerden para bekliyodum zati__________________
[FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][COLOR=plum][B]uZuN iNCe BiR YoLDaYim........

http://img22.resimup.net/di/LYI5.gif
paqatya isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2012   #9 (permalink)
Üye
 
B.u.s. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Jun 2012
Mesleği: Öğrenci
Üye Burcu: Balık
Şehir: İstanbul
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 168

Yaptığı teşekkür: 107
15Yazısına 23 Teşekkür verildi
Standart

şans noktam akrep 7. evde , jüpiterde akrep 7. evde , aydüğümüde akrep 7. evde hayatımda şanslarım eşim ve arkadaşlarım olacak galiba 11. ve 7. ev dolu__________________
Yükselen BOĞA Ay BAŞAK ( Genel olarak Gezegenlerim 7. ve 11. evin himayesi altında )

http://i.hizliresim.com/KqqJAB.gif
B.u.s. isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Alt 28-08-2012   #10 (permalink)
Astrodemo vip üye
 
Malkavian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
 
Üyelik tarihi: Sep 2011
Mesleği: ögrenci
Yaş: 28
Üye Burcu: Akrep
Şehir: izmir
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar
Mesajlar: 1.710

Yaptığı teşekkür: 362
826Yazısına 1.824 Teşekkür verildi
Standart

onu bunu bilmiyorum da, carmen'in son günlerde siteye sağladığı içerik için kendisine çok teşekkür ederim.. bütünlemeler ile boğuşmasam oturup 2 saat haritasını incelicem.. : )


şans noktam 17 derece oğlakta
2.evde
terazideki 17 derece venüs ile 0 orb ile kare
mc ile üçgen açısı var.__________________
Gel Ey Seher


mad? are we mad milord,
or is it perhaps that our truth is maddening?

Konu Malkavian tarafından (28-08-2012 Saat 02:39 ) değiştirilmiştir.
Malkavian isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alıntı ile Cevapla
Bu yazısı için Malkavian Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
carmen77 (28-08-2012)
Cevapla

Bookmarks


Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)
 
Seçenekler
Stil

Yetkileriniz
Konu Acma Yetkiniz Yok
Cevap Yazma Yetkiniz Yok
Eklenti Yükleme Yetkiniz Yok
Mesajınızı Değiştirme Yetkiniz Yok

BB code is Açık
Smileler Açık
[IMG] Kodları Açık
HTML-Kodu Kapalı
Trackbacks are Açık
Pingbacks are Açık
Refbacks are Açık

Hizli Erisim

Benzer Konular
Konu Konuyu Başlatan Forum Cevaplar Son Mesaj
Ay'la ilgili klasik notlar piraye Ay 21 12-08-2013 04:52
Sağlıkla İlgili astrolojik Tanımlar carmen77 Sağlık Astrolojisi 21 23-12-2012 03:39
Klasik Astroloji ile Modern Astroloji Arasındaki Farklar sidar Astroloji Tarihi 0 09-08-2012 22:03


Tüm Zamanlar GMT +3 Olarak Ayarlanmış. Şuanki Zaman: 16:54..

Powered by vBulletin® Copyright ©2000 - 2008, Jelsoft Enterprises Ltd.


- - -