Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Astroloji Tarihi
Sitemizi Facebook ta Beğenin

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 02-02-2012   #11 (permalink)
Astrodemo vip üye

aygul1111 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: işsiz
Üye Burcu: İkizler
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Bekar

Yaptığı teşekkür: 1.745
396Yazısına 580 Teşekkür verildi

Nil hanım aynen bende sizin gibi düşünüyorum.İnsanın mutlak kaderi vardır hiç kimse oturup kaderini yazamaz mutlaka Allahın çizdiği sınırlar vardır.Herkes kendi kaderi kendi yazsaydı dünya da kimse 1 gün bile yaşayamazdı.Kötülüklerin sınırı olmazdı.
aygul1111 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Alt 03-02-2012   #12 (permalink)
Banned

ayşe kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: öğretmen
Üye Burcu: Başak
Medeni Durum: Evli

Yaptığı teşekkür: 60
52Yazısına 73 Teşekkür verildi

ben biraz daha farklı düşünüyorum her ruhun potansiyeli farklıdır tanrı bunu bilir.dahası tanrı bizim ne zaman ne yapacağımızı önceden bilir.( bunu bilmemesi düşünülemez) nezaman dua edip bi olumsuzluktan kurtulacağız nasıl bi günah işleyip nasıl bi hayata layık görüleceğiz yada merhametimizin ödülünün bu dünyada nasıl ödüllendirileceğini önceden bilir. bizim özgür irademiz kaderimizi belirler ve önceden yazılır. ve dünyaya gönderiliriz.duayla bazı şeyleri değiştirebiliriz ya. tanrı bizim nezaman dua edeceğimizide ve neyin değişeceğinide bilir.bu yüzden alnımıza ne yazıldıysa o olur ama bunu biz belirleriz.kader denen şey tanrının biz daha yaratılmadan önce herşeyi görüp yazmış olmasıdır ve değişmeyeceğide doğrudur.
ayşe kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Bu yazısı için ayşe kara Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
Lilamor (03-02-2012)
Alt 03-02-2012   #13 (permalink)
Astrodemo vip üye

NİL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: ................
Üye Burcu: Balık

Yaptığı teşekkür: 426
578Yazısına 871 Teşekkür verildi

Alıntı:
ayşe kara Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben biraz daha farklı düşünüyorum her ruhun potansiyeli farklıdır tanrı bunu bilir.dahası tanrı bizim ne zaman ne yapacağımızı önceden bilir.( bunu bilmemesi düşünülemez) nezaman dua edip bi olumsuzluktan kurtulacağız nasıl bi günah işleyip nasıl bi hayata layık görüleceğiz yada merhametimizin ödülünün bu dünyada nasıl ödüllendirileceğini önceden bilir. bizim özgür irademiz kaderimizi belirler ve önceden yazılır. ve dünyaya gönderiliriz.duayla bazı şeyleri değiştirebiliriz ya. tanrı bizim nezaman dua edeceğimizide ve neyin değişeceğinide bilir.bu yüzden alnımıza ne yazıldıysa o olur ama bunu biz belirleriz.kader denen şey tanrının biz daha yaratılmadan önce herşeyi görüp yazmış olmasıdır ve değişmeyeceğide doğrudur.
bız neyı belırlerız onu anlayamadım ayşe hanım..dua etmemeız bıle kaderde varsa yapılır.kader konusu cok derın bır konudur.
NİL isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 03-02-2012   #14 (permalink)
Banned

ayşe kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: öğretmen
Üye Burcu: Başak

Yaptığı teşekkür: 60
52Yazısına 73 Teşekkür verildi

Alıntı:
NİL Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bız neyı belırlerız onu anlayamadım ayşe hanım..dua etmemeız bıle kaderde varsa yapılır.kader konusu cok derın bır konudur.
ruh dua edip olumsuzluğu engellemeyi hakediyorsa dua etmeyi nasip eder allah bize. Ama siz diyorsanızki ruh yaratıldı ve sen kötü ruh olup cehennemde yanacaksın seçme şansın yok, yada seni iyi ruh yarattım sana iyi kader yazıp cennete gideceksin diyorsanız bu ben aşar bunu anlamam zor.dediğiniz gibi belki derin bi konudur bilemiyeceğim bişey diyemem.
ayşe kara isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Alt 15-06-2012   #15 (permalink)
Astrodemo vip üye

Triton - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: ....
Üye Burcu: Balık
Cinsiyeti: Erkek

Yaptığı teşekkür: 4.035
1.040Yazısına 2.005 Teşekkür verildi

Alıntı:
demet hoşmen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
tasavvufun önde gelen isimlerinden muhyiddin arabi'nin fütuhat_ı mekkiye adlı eserinden ,

hak teala şeffaf dairevi bir cisim yaratmıştır bunu 12 eşit parçaya ayırmış ve bu paraçalara burçlar adını vermiştir.

ibrahim hakkı erzurumi ise marifetnamede şöyle demiştir,
zuhal(satürn)tabiatı gayet soğuk ve kurudur erkek olup gündüze nispet edilmiştir buna bakmak gam ve keder getirir.zühre(venüs)gezegenine bakmak da surur ve safa getirir.

yıldızlar meleklerin elinde mecbur ve muztardır, meleklerde hak tealanın emrinde boyun eğerler itaat ederler hepsi onun iradesi ve kudreti ile harekette ve hareketsizliktedir.

size tavsiyem marifetnameyi okumanızdır.ayrıca ahmed huluside insan ve sırları adlı kitabında astrolojiden çok fazla söz etmiştir.

çok daha fazla örneklendirebilirdim ama sabah astroloji dersim var ve yaz yazmak zorundayım..

astrolojiye başlamadan çok önceleri okuduğum ve astrolojiye ilgimin artmasını sağlayan bir kitaptır.
evet 12 rakamının önemli bir özelliği olmalı,,burçların sayısından yola çıkarak farklı alanlarda 12 rakamını çokça görmekteyiz,,internette gözüme çarptı bende paylaşmak istedim,,umarım daha önce paylaşılmamıştır..

12 Sayısının Gizemi

12 sayısı, aslında hemen her gün karşımıza çıkmakta; yani, en azından her saate baktığımızda 12 rakamdan birini görmekteyiz. Kâinata baktığımızda insanoğlunun kendi düşünceleriyle ürettiği bir çok olayda da 12 rakamını görürüz. Peki nedir bu 12 rakamının sırrı? İsterseniz ilk önce 12 rakamıyla ilişkili belli başlı bilinen tanımlamaları bir sıralayalım;
1) 12 sayısının gizemi, gökyüzündeki on iki yıldız grubundan (burcundan) geliyor; ama bu sayının asıl özelliği; 2, 3, 4, ve 6 rakamları ile bölünebilmesi ve eski çağlarda en çok kullanılan sayı birimi olmasıdır. 12 sayısı, bugün bile düzine adıyla sayı birimi olarak kullanılırken; katları olan 24, 60 ve 360 da zaman ve açı birimleri olarak kullanılıyorlar.
2) Bir çok mitolojide 12 tanrıya rastlamaktayız klasik yunan mitolojisinde Olympos dağında 12 büyük tanrı vardır bunlar;

Zeus,
Hera,
Athena,
Apollon,
Artemis,
Hermes,
Hephaistos,
Hestia,
Ares,
Aphrodite,
Demeter,
Poseidon

3) Hz İsa'nın 12 havarisi vardır;

Petros,
Zebedin'in oğlu Yakup,
Yuhanna,
Bartolomeus,
Andreas,
Filipus,
Tomas,
Alfeus'un oğlu Yakup,
Yehuda (Taday)
Yehuda (İskariyot)
Matta
ve Simun.

4) Şia da 12 imam vardır;

Hz. Ali,
Hz. Hasan,
Hz. Hüseyin,
Zeynel Abidin,
Muhammed el-Bakır bin Ali Zeynelabidin,
Cafer es-Sadık bin Muhammed,
Musa el-Kazım bin Cafer,
Ali er-Rıza bin Musa,
Muhammed et-Taki bin Ali,
Ali en-Nâkî bin Muhammed,
Hasan el-Askeri bin Ali en-Nâkî,
Muhammed el-Mehdi bin Hasan el-Askeri.

5) Güneş ve Ay'ı sayarsak 12 gezegen, eski medeniyetlerden beri biliniyor;

Güneş
Ay
Merkür,
Venüs,
Mars,
Dünya,
Jüpiter,
Satürn,
Uranüs,
Neptün,
Plüton,
Nibiru yada Marduk…

6) 12 Marduk gezegeninin dünyaya felaket getireceği...
7) Nostradamus'un son olarak 2012 için kehanette bulunması.
8) 12 Eylül darbesi
9) Çin takvimi 12 hayvanlıdır;

Fare yılları. 1936 1948 1960 1972 1984 1996 2008
Boğa yılları. 1937 1949 1961 1973 1985 1997 2009
Kaplan yılları... 1938 1950 1962 1974 1986 1998 2010
Tavşan yılları... 1939 1951 1963 1975 1987 1999 2011
Ejderha yılları.. 1940 1952 1964 1976 1988 2000 2012
Yılan yılları. 1941 1953 1965 1977 1989 2001 2013
At yılları. 1942 1954 1966 1978 1990 2002 2014
Koç yılları. 1943 1955 1967 1979 1991 2003 2015
Maymun yılları... 1944 1956 1968 1980 1992 2004 2016
Horoz yılları. 1945 1957 1969 1981 1993 2005 2017
Köpek yılları. 1946 1958 1970 1982 1994 2006 2018
Domuz yılları. 1947 1959 1971 1982 1995 2007 2019

10) Musevilik'te Hz. Yakup'un [İsrael] 12 oğlu (ve İsrail'in 12 kabilesi).
11- La İlahe İllallah (Kelime-i Tevhid), Arapça 12 harftir.
12) Bir yılda 12 ay vardır.
13) Astrolojide 12 burç vardır.
14) 12 sayısı, Kurân-ı Kerîm'de 4 defa geçiyor;
«(Yine) Hatırlayın; Musa kavmi için su aramıştı, o zaman biz ona: "Asanı taşa vur" demiştik de ondan on iki pınar fışkırmıştı, böylece herkes içeceği yeri bilmişti. Allah'ın verdiği rızıktan yiyin, için ve yeryüzünde bozgunculuk (fesad) yaparak karışıklık çıkarmayın.» (Bakara Suresi, 60)

«Biz onları (İsrailoğulları'nı) ayrı ayrı oymaklar olarak on iki topluluk (ümmet) olarak ayırdık. Kavmi kendisinden su istediğinde Musa'ya: "Asan'la taşa vur" diye vahyettik. Ondan on iki pınar sızıp-fışkırdı; böylece her bir insan- topluluğu su içeceği yeri öğrenmiş oldu.» (Araf Suresi, 160)

«Andolsun, Allah İsrailoğulları'ndan kesin söz (misak) almıştı. Onlardan 12 güvenilir-gözetleyici göndermiştik. Ve Allah onlara: "Gerçekten ben sizinle birlikteyim. Eğer namazı kılar, zekatı verir, elçilerime inanır, onları savunup-desteklerseniz ve Allah'a güzel bir borç verirseniz, şüphesiz sizin kötülüklerinizi örter ve sizi gerçekten, altından ırmaklar akan cennetlere sokarım. Bundan sonra sizden kim inkar ederse, cidden dümdüz bir yoldan sapmıştır.» (Maide Suresi, 12)

«Gerçek şu ki, Allah katında ayların sayısı, gökleri ve yeri yarattığı günden beri Allah'ın kitabında on ikidir. Bunlardan dördü haram aylardır. İşte dosdoğru olan hesap (din) budur. Öyleyse bunlarda kendinize zulmetmeyin ve onların sizlerle topluca savaşması gibi siz de müşriklerle topluca savaşın. Ve bilin ki Allah, takva sahipleriyle beraberdir.»(Tevbe Suresi, 36)
15) Tapınak şövalyeleri, 12 kişiydi.
16) AB bayrağı, 12 yıldızdan oluşur.
17) İncil'de Meryem Ana'nın başında 12 yıldızlı bir taç olduğundan bahsedilir (vahiy12-1)
18) Hinduizm'de de Buda'nın da 12 öğrencisi olduğu söylenir.

Ve daha bilemediğimiz ne çok 12 rakamlı olay vardır. Aslında bu 12 sayısına ebced hesabıyla baktığımızda, karşımıza insan çıkar. Her ne kadar hemen hemen her sayı içinde bu kadar örnek bulabiliyor olsak da özellikle insana çıkıyor olması, 12 rakamını daha bir önemli hale getiriyor. Bir de 2012 kehanetleri, Marduk olayları ve dünyanın yok olacağı kaos teorilerini de katarsak, işin içinden çıkılmaz hale geliyor.

ALINTIDIR.
Triton isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu yazısı için Triton Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
demet hoşmen (15-06-2012)
Alt 15-06-2012   #16 (permalink)
Astrodemo vip üye

Malkavian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: ögrenci
Üye Burcu: Akrep
Cinsiyeti: Erkek

Yaptığı teşekkür: 362
826Yazısına 1.815 Teşekkür verildi

kuran ı kerim de astrolojiyi aramak ve ilişkilendirmek aslında çokta mantıksız değil fakat bence burada bir yanlış var. astroloji tüm semavi dinlerden eski bir olgu.

biraz daha muhalefet yapayım, arada kader ile ilgili bazı yazılar gözüme ilişti.

kader dediğimiz şey tek bir çizgi ya da yoldan ziyade bir örgüdür. karşılaştığımız bazı olaylar ise ilmekleridir bu örgünün, bazıları kolayca çözülürken bazılarını belki de biz kördüğüm haline getiririz. kördüğümlerimizi kaderimiz diye kabullenme eğilimi arttığında ise 'kader' kavramını çarpıtmış oluruz. bence böyle bir yanılgıya en son düşmesi gereken insanlar astroloji ile ilgilenen insanlar olmalı..

mad? are we mad milord,
or is it perhaps that our truth is maddening?

Konu Malkavian tarafından (15-06-2012 Saat 13:24 ) değiştirilmiştir.
Malkavian isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu yazısı için Malkavian Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
Cacu (15-06-2012)
Alt 15-06-2012   #17 (permalink)

Cacu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: Öcü
Üye Burcu: Aslan

Yaptığı teşekkür: 1.327
1.375Yazısına 2.235 Teşekkür verildi

Genetiğin veya yasayacagımız cevre kosullarının astrolojıyle alakasından bahsetmek ıstıyorum; mesela benim anne ve baba tarafından Koc Burcu yogunlugu fazladır..Nerdeyse herkes Koc ozellıgı tasıyor dıyebılırım..Ben 10 Agustos'ta dogacaktım aslında ve belkı yukselenım farklı olacaktı, bılemıyorum; ama sımdıkı dogum tarıhım ıcın elde var 1 Koc..Buna gore gercekten de o tarihte mi dogmam gerekiyormus acaba? Ya da ne bileyim Neptün'üm 10. evde ve annemi baslarda idealize ederdim, evet, ama simdi cok sacma hareketlerı oldugunu dusunuyorum =D harıtamla uyumlu gorunuyor yanı aile yasantım da sankı..

Bir de cok ılgınc, iki ailede de en buyuk cocuklar olmamalarına karsın, bir tek annem ve babamın dogum tarıhı yanlıs yazılmıs..Babam Aslan gorunuyor, annem Kova..(Gunes'ım Aslan, Vedik Ay'ım Kova ve annemin karakterini Balık'tan daha ıyı anlatıyor Ay Kova.)
Gercekte galiba babam Koc(belkı Ikızler), annem ise Basak..Yine astrolojık olarak Venus'um Basak, Yukselenım Koc...Yanı aile ile ortak bırseyler var..Var ki benzemisim onlara? Oyle mı gercekten acaba..?
Alt 15-06-2012   #18 (permalink)
Astrodemo vip üye

purplewind - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: Türkolog
Üye Burcu: Kova

Yaptığı teşekkür: 756
293Yazısına 974 Teşekkür verildi

Alıntı:
Cacu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ya da ne bileyim Neptün'üm 10. evde ve annemi baslarda idealize ederdim, evet, ama simdi cok sacma hareketlerı oldugunu dusunuyorum =D
Cacu alemsin valla

Benim de şu 10. ev 4. ev meselesinde kafam karışık kimi yazıda 10. ev anneyi 4. ev babayı kimisinde 10. ev babayı 4. ev anneyi temsil eder yazıyor.

4.evim Yengeç babam Akrep burcu, Asc Oğlak Ascde de Mars var bir de!
Böylesi agresif, kavgacı, memnuyetsiz bir adam, Yengeçin o naif, hassas yapısının yanından bile geçemez. Hadi 10. ev ile temsil ediliyor desem orda da Güneş ve Venüs var kavuşumda anneciğime benziyor sevgi dolu onun gibi, babamla yine alakasız.
purplewind isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu yazısı için purplewind Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
Cacu (15-06-2012)
Alt 15-06-2012   #19 (permalink)

Cacu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: Öcü
Üye Burcu: Aslan

Yaptığı teşekkür: 1.327
1.375Yazısına 2.235 Teşekkür verildi

Alıntı:
purplewind Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Cacu alemsin valla

Benim de şu 10. ev 4. ev meselesinde kafam karışık kimi yazıda 10. ev anneyi 4. ev babayı kimisinde 10. ev babayı 4. ev anneyi temsil eder yazıyor.

4.evim Yengeç babam Akrep burcu, Asc Oğlak Ascde de Mars var bir de!
Böylesi agresif, kavgacı, memnuyetsiz bir adam, Yengeçin o naif, hassas yapısının yanından bile geçemez. Hadi 10. ev ile temsil ediliyor desem orda da Güneş ve Venüs var kavuşumda anneciğime benziyor sevgi dolu onun gibi, babamla yine alakasız.
Şimdi olmaz oyle, ortak bi yan bulmalıyız :d hastanede galeyana gelip karıstırılmıs cocuklar gıbı oksuz kaldı baban..
Ama baktım harıtana, ben de bulamadım hatta aranızı bozmak gıbı olmasın ama harıtaya gore anneyle problem daha bı olasıymıs sankim

Ya aslında ne bıleyım, kendı aıleme baktım ve *acaba mı?* dıye sordum oyle bi..Kesınlıgı elbette yok..
Gercı Demet Hanım yazmıstı bı forum altında, işte *annem şu burcu, benim venüsüm orda, babam bu burcu benim gunesım orda, oglumun yukselenı bu, benim marsım o..* gibi gibi..Tabi bilemem dogrulugunu..

O 4-10. ev konusuna hıc gırmıcem, hangısı dogrudur hala kesın bı bılgı yok ortada..Ama neptun 10. ev icin bir yorumda oyle okumustum ve anamla uyumlu gorunuyor yorum
Alt 16-06-2012   #20 (permalink)
Site Sahibi

demet hoşmen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: astrolog
Üye Burcu: Koç

Yaptığı teşekkür: 3.485
3.467Yazısına 13.273 Teşekkür verildi

Alıntı:
Cacu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Şimdi olmaz oyle, ortak bi yan bulmalıyız :d hastanede galeyana gelip karıstırılmıs cocuklar gıbı oksuz kaldı baban..
Ama baktım harıtana, ben de bulamadım hatta aranızı bozmak gıbı olmasın ama harıtaya gore anneyle problem daha bı olasıymıs sankim

Ya aslında ne bıleyım, kendı aıleme baktım ve *acaba mı?* dıye sordum oyle bi..Kesınlıgı elbette yok..
Gercı Demet Hanım yazmıstı bı forum altında, işte *annem şu burcu, benim venüsüm orda, babam bu burcu benim gunesım orda, oglumun yukselenı bu, benim marsım o..* gibi gibi..Tabi bilemem dogrulugunu..

O 4-10. ev konusuna hıc gırmıcem, hangısı dogrudur hala kesın bı bılgı yok ortada..Ama neptun 10. ev icin bir yorumda oyle okumustum ve anamla uyumlu gorunuyor yorum
bilemem doğruluğunu derken ne demek istedin cansu'cuğum?
doğum haritalarımız genetik haritalarımız gibi, aile üyelerinin haritalarında ortak noktalar bulunuyor, ay ve venüs daha etkin bu konuda ay ve venüsümüz partner seçimindede etkili olduğu gibi genelde aile üyelerimizin burçları bizim ay ve venüs burcumuz olabiliyor.

doğum tarihi bilinmeyen aile üyelerinin doğum tarihleri ve saatinin bulunması için bazı önemli tarihlerden ki çocukları varsa çocuk doğum tarihleri, evlilik, boşanma, ailedeki ölümler , para kazanma ile alakalı çok kazandığımız az kazandığımız yıllar, geçirdiğiiz sağlık sorunlarının yılları vb olalar doğum tarihi ve saati belirlemede yardımcı tarihler..

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil