Portal Forumlar kurallar kayıt olun Bize Ulaşın
Go Back   astroloji,burçlar,günlük burç yorumu > Astroloji > Anlayamadığınız Astrolojik Konular
Sitemizi Facebook ta Beğenin

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-12-2012   #1 (permalink)
Astrodemo vip üye

sagit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: öğrenci
Üye Burcu: Yay
Cinsiyeti: Erkek
Medeni Durum: Bekar

Yaptığı teşekkür: 1.061
636Yazısına 1.181 Teşekkür verildi
Thumbs up Gezegenlerin Üstümüzdeki Etki Stili

Bildiğimiz gibi doğum haritamıza göre konumlanmış gezegenler kişinin doğum anına göre bizlere etki ediyor. Burasını anladık, hem fikiriz. Peki nasıl etki ediyorlar? Gezegenleri nasıl görüyorsunuz?
Sizi nasıl etkilediğini düşünüyorsunuz?

Bir astrolog ve okültizm ile ilgilenen biri ile yaptığım sohbette bana bu konuda ilgi çekici şeyler anlattı. Bunlardan biri gezegenlerin soyut birer birey gibi olduğunu, eğer onlara yapmak istediklerini verirsek, bizi yücelteceklerini, onların doğasını anlayabilirsek bize güçlerini sunacağını anlattı. Aksi yönde de satürnü ve onun derslerini hatırladım...

Oldukça hoş geliyor kulağa böyle düşününce. Örnek olarak Madonna'dan bahsettik, güneşi aslan olan Madonna, bir aslan güneşinin ona ışık tutup yol gösterdiğini, onu gözlemlediğini, Madonna'nın güneşin ondan yapmasını istediklerini tam anlamıyla vermesiyle, güneşin onun yolunu açıp bunca şöhrete kavuşturduğunu konuştuk.

Siz gezegenleri ve etkileyiş tarzlarını nasıl görüyorsunuz? Size harita bırakıp çekip giden mi? Sizi gözlemleyen mi? Ya da ne?

şunu da koyalım hissetmenize yardımcı olsun.

Konu sagit tarafından (22-12-2012 Saat 20:03 ) değiştirilmiştir.
sagit isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Bu yazısı için sagit Rumuzlu üyeye 2 üye tesekkur etti
Triton (22-12-2012), Özde (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #2 (permalink)
Yasaklı Üye

rethy27 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: turkcell
Üye Burcu: Kova
Medeni Durum: Evli

Yaptığı teşekkür: 119
127Yazısına 203 Teşekkür verildi

ne iş yapıyorsan yap..ancak kendi stilinde yaparsan basarılı olursun...veya problemlere karşı yine burcunun veya yönetici gezegeninin istediği gibi davranırsan sonuç alırsın bence...o yuzden egon var.egolu kendini seviyo gibi olayları bi kenara bırakalım...daha çok ego..daha fazla kendini severek hareket edelim....bu konuyuyle ilgili düşüncelerimi daha detaylı yazarım bi ara..
rethy27 isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu mesajı twitter de paylaşBu mesajı yahoo da paylaşGoogle de paylaşBu mesajı Facebook ta paylaş
Bu yazısı için rethy27 Rumuzlu üyeye 4 üye tesekkur etti
carmen77 (22-12-2012), nike93 (22-12-2012), sagit (22-12-2012), Özde (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #3 (permalink)
Astrodemo vip üye

Alıntı:
rethy27 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ne iş yapıyorsan yap..ancak kendi stilinde yaparsan basarılı olursun...veya problemlere karşı yine burcunun veya yönetici gezegeninin istediği gibi davranırsan sonuç alırsın bence...o yuzden egon var.egolu kendini seviyo gibi olayları bi kenara bırakalım...daha çok ego..daha fazla kendini severek hareket edelim....bu konuyuyle ilgili düşüncelerimi daha detaylı yazarım bi ara..
detayı beklerim zira bu söylediklerinle biraz daha farklı şeyler anlatmaya çalıştın, bu yönden haklısın. asıl sorum gezegenlerin bizi nasıl gördüğü ve bizim onları nasıl anladığımız idi.
Alt 22-12-2012   #4 (permalink)
Üye

Wounded Healer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: y
Cinsiyeti: Kız
Medeni Durum: Boşanmış

Yaptığı teşekkür: 9
22Yazısına 31 Teşekkür verildi

sen ne düşünüyorsun sagit.yani en azından mars koçta nasıl kararlıysa düzgün çalışıyorsa terazide dengesizse..onlarında kararlılıkları vardır diyebiliriz
doğasını anlayabiliriz diyebiliriz neden bilmiyorum.
ya da göründüğü doğada değildir..

vedikte 2 tip iç içe olan harita var rasi ve navamsa..
rasi natal haritaya karşılık geliyor navamsa ise güç haritası diye de geçiyor..
rasi de çok güçlü olan gezegen navamsa da zayıf konumdaysa biz o gezegeni kullanamıyormuşuz mesela sadece görünürde güçlü gözükmekte kalıyormuş..
rasiye göre öyle bir gezegenim güçlü görünüp iş görmeyenlerden benim

Konu Wounded Healer tarafından (22-12-2012 Saat 20:53 ) değiştirilmiştir.
Wounded Healer isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu yazısı için Wounded Healer Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
sagit (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #5 (permalink)
Astrodemo vip üye

Malkavian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: ögrenci
Üye Burcu: Akrep

Yaptığı teşekkür: 362
826Yazısına 1.815 Teşekkür verildi

benim bu konuda yazacagım bir yazı var aslında.. hepsi özünde insana ait olan olguların temsilcisi..

yarında yazabilirim, bir ay sonrada.. seneyede..

mad? are we mad milord,
or is it perhaps that our truth is maddening?
Malkavian isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu yazısı için Malkavian Rumuzlu üyeye 2 üye tesekkur etti
sagit (22-12-2012), Özde (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #6 (permalink)
Yasaklı Üye

kanka şöyle söyleyim...herkes kendinden örnek versin..kendini en iyi sen bilirsin..simdi ben kovayım..gezegenim uranüs...ve uranüsyenim...içimde bir kova var..uranüs tarafından yönetilen....uranüsün istediği gibi davranınca o alanda basarılı oluyorum...meyvesini alıyorum...oğlak gibi davranmaya veya başak veya balık gibi davranmaya kalkınca hem üstümde sırıtıyo hemde basarısız oluyorum...uranüsün benden beklentileri var..onu yaparsam ancak ben basarılı olurum..basarı derken uranüs bana ödülümü verir.ve bunları yapabilecek donanımı vermiş bana.....boğaysan gezegenin gibi davran inatla..veya yengeçsen gezegeninin senden istediği gibi davran ancak o zaman ödülünü alısın..
Bu yazısı için rethy27 Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
sagit (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #7 (permalink)
Sph
Astrodemo vip üye

Sph - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Mesleği: Öğrenci
Üye Burcu: Terazi

Yaptığı teşekkür: 235
677Yazısına 1.506 Teşekkür verildi

Başlık çok güzel, oldukça güzel bir noktaya parmak basmışsın Sagit. Şimdiden teşekkür ediyorum.

Hemen konuya girip tek tek etkilerini anlatmak istiyorum.

Güneşim kırmızı açılar altında 11.evde. Bu konum özellikle insanların beklentilerini anlatıyor. 11.ev bildiğiniz gibi güneşin sevdiği bir nokta. Bu sayede bana muadillerime oranla sağlanan iyi imkanlar var. Fakat düşük burçta ve açıları oldukça sert. Özellikle psikolojik olarak yıpratıyor ve amaçlara ulaşmayı istiyor. Ayrıca arkadaş çevremde kontrol mekanizması oluşturmamı kolaylaştırıyor, ilgiyi toplamama yarıyor. Beklentileri karşılarsam daha iyi imkanlar, daha sağlam dostluklar, karşılayamazsam bütün imkanların kesilmesi, arkadaşlıkların bozulması. Güneşin yapmamı istediği tam olarak bu.

Ay'a gelecek olursak; venüs ve plütoyla yaptığı zıtlıklar 3.bir transitle birleşince sinir boşalmalarına, gerginliklere, insanlarla zıtlaşmama neden oluyor. Aslına bakarsak ay'ın verdiği huzurlu sağlıklı bir yapı, insanlara faydalı olacağım ortam sağlaması ama karşısında ki akrepler buna çoğu zaman müsade etmiyor.

Merkür akrep ve 12.evde sürekli kendi kendime konuşturur. Ayrıca merkürümün ilham alma özelliğinin olduğunu düşünüyorum. Birinde bir şeyi görüp beğenirsem, mesela bir espri yeteneği, ya da güzel bir üslup anında farklılaştırıp kendime eklememi sağlıyor. Ama beklentisi kendi kendime konuşmamı istemesi sanırım

Venüs'de tıpkı ay gibi köşe noktasının hemen arkasında kalmış bir durumda. Aslında bakılırsa venüsün yükselenle birleşmesi fiziksel özellikleri cazip kılıyor. Fakat venüs yükselenin arkasına saklanmış durumda, nazardan etkiden korkuyor. Bir yandan ay'dan bakış açısı alıp salaş durmayı istiyor, öte yandan plütoyla birleşip karizmatik bir görüntü ve mizaca meylediyor. O da arada kalmış durumda. Ayrıca kişisel özellikleri maddiyata çevirebileceğini vaat ediyor.

Mars'ım haritada en çok açı almış gezegenim. 8.evde olup güçlenmesi de bu açıları tek tek yaşamama sebebiyet veriyor. Güneşle karesi hırslı bir kimlik verirken çürüyeni kesip atma isteğine, daha yüksek kapasite kullanma isteği olarak dönüyor. Merkür ve venüsle olan uyumlu açıları beklentisiz doğal yetenekler olarak dönmüş gibi. İkili ilişkilere yaklaşım, entelektüel ilgi, ellerin gündelik hayatta sürekli kullanımı (yazı, klavye, spor) gibi. Plüto'dan aldığı üçgenle irademi devreye sokabilmemi, uranüs ve neptün zıtlıklarıyla ise kararlılıkla baş etmemi, risk almamı, korkularımın üstüne gitmemi, yanlışlarla mücadele etmemi bekliyor. Özellikle uranüs ve neptünün üstesinden gelemezsem marsın kestiği fatura bir hayli ağır oluyor. Sürekli üstüne gitmem için körüklese de bir yandan da kendini geri çekmeyi ihmal etmiyor. (su burcu ve su evi)

Jupiterim açısız. Haritanın kalanını göremiyor. Bulunduğu nokta 10.ev ve tek başına ev üstünde etkili. Bana verdiği; kültürel, dini ve sosyal yaşamdan uzak dingin bir hayat sürdürmek sanırım. Ama bunun karşılığında mesleki hayatta olası şanslar, yüksek eğitimde verdiği rahatlık, transitlerle birleşince kısır döngüye girmiş sorunların çözülmesi.

Satürnümün beklentisi 3.evde olduğundan yakın çevremle mesafeli bir ilişki kurmamı istemesi, kendimi zorlayıp sistematik biçimde yaşamamı beklemesi sanırım. Bunun karşılığında verdiği analitik düşünme eğilimi, yalnızlıktan rahatsız olmayı engellemesi ve tabi ki merkürle yaptığı kare sonucu bitmek bilmeyen ağız hastalıkları.

Uranüs neptün ve plüto'yu tek tek yazmak istemiyorum. Üstte ki yorumların içinde açı olarak varlar zaten.
Sph isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
Bu yazısı için Sph Rumuzlu üyeye 3 üye tesekkur etti
rethy27 (22-12-2012), sagit (22-12-2012), Triton (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #8 (permalink)
Astrodemo vip üye

güzel bir harita çözümlemesiydi sph, açılara bakıp aa bunun anlamı buymuş şunun anlamı şuymuş gibi yüzeysel bir bakış yerine, haritayı hissetmek ve çözümlemek ilk adımdır.
Bu yazısı için sagit Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
rethy27 (22-12-2012)
Alt 22-12-2012   #9 (permalink)
Astrodemo vip üye

Alıntı:
Wounded Healer Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
sen ne düşünüyorsun sagit.yani en azından mars koçta nasıl kararlıysa düzgün çalışıyorsa terazide dengesizse..onlarında kararlılıkları vardır diyebiliriz
doğasını anlayabiliriz diyebiliriz neden bilmiyorum.
ya da göründüğü doğada değildir..

vedikte 2 tip iç içe olan harita var rasi ve navamsa..
rasi natal haritaya karşılık geliyor navamsa ise güç haritası diye de geçiyor..
rasi de çok güçlü olan gezegen navamsa da zayıf konumdaysa biz o gezegeni kullanamıyormuşuz mesela sadece görünürde güçlü gözükmekte kalıyormuş..
rasiye göre öyle bir gezegenim güçlü görünüp iş görmeyenlerden benim
vedik astrolojisini pek bilmiyorum yorum yapamıcam.

bahsettiğim şey gezegenleri anlamak. marsının sana ne yaptırmak istediğini bulmak. ona göre hareket etmek. mars savaşmak ister mesela, haritada zorluklarını farkedip bu konulardan kaçmayarak, savaşarak, bulunduğu noktanın hakkını verir ve marsın ışığını kazanırsın.
Alt 22-12-2012   #10 (permalink)
Yasaklı Üye

sagit simdi daha iyi anladım dediğini...evet haklısın bu konu ilginç test etmek lazım...mars veya diğer gezegen ne istiyosa bizden bi yapalım bakalım nolcak.....işin rengi değişti simdi.
Bu yazısı için rethy27 Rumuzlu üyeye tesekkur edenler
sagit (22-12-2012)

Bookmarks

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil